نمایش جزییات خبر
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۱۴

در امضای تفاهم‌نامه همکاری دفتر امور ایثارگران و مرکز روابط عمومی عنوان شد؛ سوقندی:ترویج فرهنگ ایثار در جامعه،معضلات اجتماعی را کاهش می‌دهد|امیرزاده:برای حل مشکلات جامعه، راهی جزء بازگشت به ارزش‌های اخلاقی نداریم

در پی تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر توسعه و تقویت اطلاع‌رسانی فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت تفاهم‌نامه‌ مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر امور ایثارگران این وزارتخانه امضاء شد.
در امضای تفاهم‌نامه همکاری دفتر امور ایثارگران و مرکز روابط عمومی عنوان شد؛ سوقندی:ترویج فرهنگ ایثار در جامعه،معضلات اجتماعی را کاهش می‌دهد|امیرزاده:برای حل مشکلات جامعه، راهی جزء بازگشت به ارزش‌های ا

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تفاهم‌نامه‌‌ای بین مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر امور ایثارگران در جهت ترویج و تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت به امضاء رسید.

در این مراسم محمدرضا سوقندی مشاور وزیر در امور ایثارگران با اشاره به اینکه یکی از کاستی‌های دفتر امور ایثارگران، ترویج و تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار داشت: ضعف موجود باعث شده است که ما به دنبال تقویت دفتر امور ایثارگران در این عرصه باشیم و‌ برای تحقق این خواسته‌ که مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هست باید تعامل بیشتری با مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای تحقق این هدف تفاهم‌نامه‌ای در باب همکاری با روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعبیه شده که امید است براساس آن بتوانیم در استان‌ها با کمک روابط عمومی تحولی در این زمینه ایجاد کنیم، در حوزه خدمات‌دهی به ایثارگران ما به دنبال اطلاع‌رسانی نیستیم مگر آنکه موضوع تخصصی در کار باشد، اما برای حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که به طور اخص فرهنگ ایثار و جهاد است باید در جهات مختلف بررسی‌های زیادی داشت و به این موضوعات پرداخت تا از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

مشاور وزیر در امور ایثارگران تاکید کرد: اگر فرهنگ ایثار در جامعه ترویج پیدا کند خیلی از معضلات اجتماعی از بین خواهد رفت، به همین منظور آنچه در تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است کارهای حداقلی است که امید داریم بتوانیم با این اقدامات آنها را به همکاری‌های حداکثری برسانیم.


برای حل مشکلات جامعه، راهی جزء بازگشت به ارزش‌های اخلاقی نداریم

در ادامه این مراسم همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تبریک انتصاب آقای سوقندی به عنوان مشاور وزیر در امور ایثارگران گفت: حضور فردی مانند آقای سوقندی به عنوان یک ایثارگر در این جایگاه بسیار ارزنده است زیرا ایشان خودشان عضوی از خانواده ایثارگران هستند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم به شرایطی برسیم که مشکلات جامعه را حل کنیم هیچ راهی جز رجوع به ارزش‌های اخلاقی نداریم، ویژگی‌‍‌هایی همچون از خودگذشتگی، تعاون، ایثار، جهاد و ... موجب صیانت از انقلاب اسلامی ایران و ملت شریف ما بوده و آنچه امروز گم شده‌ی ما است فاصله گرفتن از این مولفه‌هاست.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: امروز در فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم ازخودگذشتگی و ایثار دائما مورد تاکید است، ما اگر به این ویژگی‌ها اهتمام بورزیم قطعا از این دوران سخت هم‌ عبور می‌کنیم، ما فرهنگ ایثار و شهادت را در گذشته داشته‌ایم اما امروز قدری از آن ارزش‌ها فاصله گرفته‌ایم و اگر این گذشت‌ها و ایثارها در گذشته نبود چیزی به اسم ‌ایران و انقلاب اسلامی وجود نداشت و این موفقیت‌ها به خاطر تاسی مردم به این ارزش‌ها بوده است.

امیرزاده بیان کرد: برای نمونه در این شرایط اقتصادی نوع خرید و مصرف مردم به شکلی نیست که رفتار درستی باشد در حالی که قناعت و صرفه‌جویی در مصرف بسیار توصیه شده است و حتی این قناعت در رفتار مسئولین نیز باید موج بزند، عنصر از خودگذشتگی و ایثار عنصرهای حیات‌بخش جامعه است که اگر برقرار شود جامعه سیراب خواهد بود.

وی افزود: ما باید سعی کنیم به مولفه‌هایی که داشته‌ایم بازگردیم، یکی از وظایف روابط عمومی‌ها پرداختن به این ارزش‌ها است و واقعیت این است که اگر بخواهیم جامعه ارزشی داشته باشیم باید این عناصر مورد توجه قرار گیرد، انتظار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بخش بیشتر است زیرا نگاه‌های خلاق و‌ متفکر در کاربران ما زیاد است.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اگر مرکز روابط عمومی و دفتر امور ایثاگران در همین یک نقطه یعنی نشان دادن جامعه ایثارگری و فرهنگ ایثار و شهادت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موفق عمل کنند کار بسیار ارزشمندی انجام داده‌اند، نباید فراموش کرد که ما سرمایه عظیمی از اقدامات دینی در این وزارتخانه داریم.

امیرزاده تصریح کرد: از نظر شاخص بهره‌مندی سازمان‌ها از عناصر ایثار و شهادت هیچ سازمانی به اندازه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این خانواده بهر‌ه‌مند نیست، در این مجموعه ۴۰درصد مستقیم ایثارگر هستند، اما ما در معرفی سرمایه‌های خودمان موفق نبودیم.

وی افزود: ما خودمان را مکلف می‌دانیم که از تمام ظرفیت‌های روابط عمومی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده ‌کنیم، اگر بخواهیم از این مسیر عبور کنیم و اعتمادهای فروریخته در بین مردم را بازسازی کنیم یکی از رویکردهای مهم روابط عمومی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این دوران خواهد بود.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توصیه به سایر روابط عمومی‌ها در کل کشور گفت: وظیفه روابط عمومی‌ها این است که فرهنگ از خودگذشتگی در همه ابعاد و همه جوانب را به دور از ر‌فتارهای سلیقه‌ای ترویج دهند، همیشه وقتی در مورد از خودگذشتگی صحبت می‌کنیم ابتدا از مردم انتظار داریم این در حالی است که مردم در صورتی حرف ما را می‌پذیرند که مجموعه‌های حاکمیتی از خودشان شروع کنند و وقتی ما در این مسیر قرار بگیریم این فرهنگ را از خودمان آغاز می‌کنیم.

یادآور می‌شود در پی تاکید وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور توسعه و تقویت اطلاع‌رسانی فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت تفاهم‌نامه‌ای میان مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر امور ایثارگران این وزارتخانه امضاء شد.

این تفاهم‌نامه برای برنامه‌ریزی در جهت تولید اخبار، اطلاع‌رسانی، انتشار و بازتاب، مستندسازی و گزارشات اخبار و اطلاعات در حوزه ایثار، مقاومت و شهادت منعقد شد. 

اهداف این تفاهم‌نامه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ایثار، مقاومت و شهادت است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید