نمایش جزییات خبر
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳

کتاب «گاهانِ تنهایی» در قشم رونمایی شد

آیین رونمایی از کتاب مجموعه شعر «گاهان تنهایی» اثر ابراهیم کارگرنژاد شامگاه یکشنبه با حضور جانشین معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان ، کمساری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسوولان سازمان منطقه آزاد قشم با حضور شاعران و هنر دوستان در پلاتوی فروردین کانون هنر قشم برگزار شد.
کتاب «گاهانِ تنهایی» در قشم رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ، در ابتدا شاعران به ارائه آثار خود پرداختند و پس از آن خالق اثر، درباره کتاب توضیحاتی ارائه کرد.
کارگر نژاد گفت: شعرهای این کتاب در قالب چامک (شعرهای سپید کوتاه) هستند که ایجاز از عناصر اصلی آن است.
وی افزود: هنر شعر و به خصوص چامک در آشنا زدایی است که برداشت های گوناگون را ممکن می سازد.
پدید آورده کتاب «گاهانِ تنهایی» گفت: اشعار این مجموعه، همه دردهایی هستند که تنهایی ام را روایت می کنند و خالصانه با مخاطب در میان گذاشته شده است.
برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب از دیگر برنامه های این آیین بود.
سید محمد امین جعفری حسینی افزود: این کتاب سعی دارد با مخاطب خود روش جدیدی از سخن را انتخاب کند و این مسئله باعث می شود که با اثری متفاوت رو برو باشیم.
وی تصریح کرد: این کتاب نشان می دهد که نویسنده، با وجود سالها زندگی در جزیره قشم هنوز حال و هوای زادگاه خود را در شمال ایران حفظ کرده است و از خزر تا خلیج فارس توانسته است اندوخته های خود را نگهداری و به مردم عرضه کند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: بارقه های فلسفی توام با رنج و همچنین گره خوردن احساس و عاطفه از دیگر مولفه های اشعار این کتاب است.
«گاهان تنهایی»، اثر کارگرنژاد متخلص به (الف...کندو) توسط انتشارات دوات معاصر در 500 شمارگان به چاپ رسید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید