نمایش جزییات خبر
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۵

صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت: یارانه مطبوعات در شش ماه دوم سال شرایط بهتری خواهد داشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یارانه مطبوعات راه‌حل نیست و تنها یک مسکن است، گفت: شرایط پرداخت یارانه مطبوعات در شش ماه اول سال خوب نبود اما در سازمان برنامه و بودجه دستوراتی را صادر کرده است تا در شش ماه دوم سال شرایط بهتری را داشته باشیم.
صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت: یارانه مطبوعات در شش ماه دوم سال شرایط بهتری خواهد داشت

به‌ گزارش ‌مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  سید عباس صالحی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با واردات کاغذ گفت: کارگروه کاغذ متشکل از وزارت‌خانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌هایی چون بانک مرکزی، گمرک، صنوف مرتبط با مطبوعات و حراست وزارت اطلاعات است که با حضور اعضا این سازمان‌ها جلسات برگزار می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: چنانچه کاغذ به درستی یا به اندازه توزیع نشده باشد و حتی در قیمت آن مشکلی وجود داشته باشد ما نسبت به ثبت سفارش کاغذ در آینده بازنگری‌هایی را خواهیم داشت، به همین منظور وزارت اطلاعات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات مربوط به واردات کاغذ در شش ماهه اول سال را تبادل می‌کنند.

صالحی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا چه اندازه در حل مشکلات مطبوعات تلاش کرده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه شرایط اقتصادی در ماه‌های اخیر موجب بروز مشکلاتی در رسانه‌ها مخصوصا رسانه‌های کاغذی شد، در این شرایط ما در حوزه بیمه بیکاری، یارانه و بیمه خبرنگاری تلاش‌هایی داشتیم، در حال حاضر آئین‌نامه بیمه بیکاری تنظیم شده است و امید است پس از تایید سازمان برنامه و بودجه به دولت ارسال شود.

وی ابراز داشت: یارانه مطبوعات یک راه‌حل به شمار نمی‌آید اما در قالب یک مسکن عمل می‌کند، برای تامین همین یارانه مطبوعات نیز با سازمان برنامه و بودجه صحبت کرده‌ایم و بحث آن در دولت نیز مطرح است، دوستان و همکاران ما نیز این قول را به ما دادند که مبلغ خوبی برای یارانه مطبوعاتی اختصاص دهند چون در شش ماه اول سال یارانه پرداختی خوب نبود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: آقای نوبخت در راستا یارانه مطبوعات دستورات خوبی را صادر کردند و امید است که تخصیص یارانه در شش ماه دوم سال جبران شش ماه اول را بکند.

صالحی همچنین در ادامه پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد حواشی فیلم ممنوعه نیز یادآور شد: در بخش نمایش خانگی روال به این شکل است که از آنجایی که تهیه‌کننده و کارگردان به خاطر سرمایه‌گذاری می‌خواهند بازخورد کار خود را بگیرند، مانند سینما به صورت یک‌جا مجوز لازم برای عرضه محصول خود را از وزارت ارشاد نمی‌گیرد بلکه مجوز هر قسمت و بخش را به صورت مورد به مورد اخذ می‌کند.

وی در پایان گفت: در مجموعه خانگی «ممنوعه» نیز به علت تردید‌هایی که وجود داشت قرار براین شد که قسمت‌های بیشتری از این مجموعه تولید شود تا با این کار امکان تدوام و تضمین بیشتر و قطعی‌تری برای توزیع شکل بگیرد، بنابراین براساس قراری که گذاشته شده چند قسمت بعدی این مجموعه پس از تولید در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می‌گیرد و سپس مراحل بعدی به صورت یک‌جا طی می‌شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید