نمایش جزییات خبر
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۵

صالحی در نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه گلستان: انجمن ها برای فرهنگ و هنر استان ها فرصت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر توجه به فرهنگ و پژوهش اقوام، گفت: انجمن ها یک فرصت مهم برای شهرستان ها به شمار می آید که می توانند به فرهنگ و هنر استان ها کمک شایانی کنند.
صالحی در نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه گلستان: انجمن ها برای فرهنگ و هنر استان ها فرصت است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان گلستان با بیان این مطلب و با اشاره به مطالبات و دغدغه های اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان گلستان افزود: در تفاهم نامه معتقد شده بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری گلستان بیشتر این دغدغه ها در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به تالارفخرالدین اسعد گرگانی که همچون نگینی درخشان  و خاطره انگیز در خدمت اصحاب فرهنگ و هنر بوده است و هم اکنون نیازمند مرمت و باز سازی است، ابراز داشت: این تالار نیازمند تعمیرات است و در طی چند نوبت حمایت مالی لازم را خواهیم کرد.

صالحی ضمن اشاره به  میزان اعتبارات تخصیص داده شده برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: سهم فرهنگ و هنر از کل بودجه کشور حدود دو و نیم درصد است که همین مقدار هم بودجه امور فرهنگی، تربیت بدنی و گردشگری را نیز شامل می شوذ.

وی به حجم بالا و قابل توجه فعالان عرصه فرهنگ و هنر در سطح کشور اشاره کرد و افزود:  به دنبال رونق  کسب و کار هنری و مشاغل خانگی و رایزنی و تامین بیمه هنرمندان و بیمه همکاری هستیم.

وی در حوزه مطبوعات به راه اندازی شبکه توزیع کاغذ اشاره کرد و افزود: تلاش لازم را برای ساماندهی وضعیت کاغذ و خارج نشدن آگهی های دولتی از داخل استان را خواهیم کرد.

سید عباس صالحی در خاتمه برپایی و هماهنگی برای برگزاری جلسه با معاون مربوطه هر حوزه با نمایندگان آن رشته فرهنگی و هنری را در آینده ای نزدیک نوید داد.

در ابتدای این نشست عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن قدردانی از حسن توجه و حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه ، استاندار و نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: گلستان رنگین کمان فرهنگ و اقوام ایران زمین است و با ورق زدن تاریخ فرهنگ و هنرش با چهره های متعددی روبرو می شویم.

وی با اشاره به اینکه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه پرچم داران رزم فرهنگی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان هستند، افزود: نگاه اندیشمند، جریان سازی انجمن ها، گفتمان بینارشته ای و هم افزایی و همدلی هنرمندان می تواند کمک شایانی به این رزم فرهنگی و توسعه هنری استان کند.

در ادامه برنامه به ترتیب نمایندگان موسسات قرآنی و کانون های مساجد، حوزه چاپ و نشر و کانون های تبلیغاتی، رسانه و خبرنگاراران، هنرهای نمایشی، سینما، عکاسی و تجسمی و نماینده اقوام با حضور در جایگاه به ایراد نقطه نظرات و دغدغه ها و مطالبات خود پرداختند.

سپس  سید مناف هاشمی استاندار گلستان ابراز داشت: مظلومیت عرصه فرهنگ و هنر را لمس می کنم و قول می دهم در حد امکانات و هم افزایی با حوزه وزارتی و ادارات استان بتوانیم این عرصه را حمایت کنیم.

اجرای برنامه گروه هنری اقوام با هنرنمایی قومیت های مختلف و متنوع ساکن در استان گلستان از بخش های ویژه این نشست بود.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید