نمایش جزییات خبر
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۴۵

از سوی صالحی و هاشمی؛ تفاهم نامه همکاری های فرهنگی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری گلستان امضا شد

تفاهم نامه همکاری های فرهنگی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری گلستان، از سوی سیدعباس صالحی و سیدمناف هاشمی پیش از ظهر امروز امضا شد.
از سوی صالحی و هاشمی؛ تفاهم نامه همکاری های فرهنگی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری گلستان امضا شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  این تفاهم نامه که در 8 ماده تنظیم شده است با توجه به اهمیت توسعه فرهنگی و سیاست های دولت خدمتگزار مبنی بر عدالت در توزیع امکانات و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در تمام نقاط كشور وتعیین اهداف و برنامه های سه ساله تا سال 1400شمسی در سفر استانی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی  به استان گلستان به امضا رسیده است.

از جمله موضوعات این تفاهم نامه توسعه فعالیت های فرهنگی ، هنری و دینی در حوزه های مختلف با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگی ، هنری و همچنین هم مرز بودن این استان با کشور ترکمنستان، تکمیل و تجهیز طرح های نیمه تمام تملک دارایی های سرمایه ای فرهنگی و هنری استان گلستان، توجه به فرهنگ و هنر اقوام استان و بهره گیری از ظرفیت های آن ها در راستای وحدت و انسجام فرهنگ ملی و توسعه و تقویت زیرساخت های آموزشی تخصصی و فضاهای فرهنگی و هنری استان گلستان است.

در این تفاهم نامه همچنین بر همکاری و حمایت معاونت های فرهنگی، هنری، مطبوعاتی، توسعه مدیریت و منابع، قرآن و عترت و سازمان های سینمایی، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، نهاد کتابخانه های عمومی کشور، صندوق اعتباری هنر، ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه های مرتبط خوداز فعالیت های این استان شده است.

همچنین افزایش سالانه اعتبارات فرهنگی اداره کل استان، تأمین اعتبار تکمیل و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری گرگان (بهارستان) و تأمین اعتبار تکمیل نمایشگاه محصولات فرهنگی در سال 97، تأمین اعتبار تعمیر و تجهیز مراکز فرهنگی و هنری در سطح استان، حمایت از راه‌اندازی موزه سینما و هنرهای معاصر در سال‌های 1398 و 1399، کمک به تأمین زمین و احداث خانه مطبوعات استان گلستان، کمک به تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و کتابخانه‌های کانون‌های مذکور، کمک به برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب استان، کمک به خرید کتاب و چاپ آثار نویسندگان، حمایت از طرح‌های فرهنگی، هنری و قرآنی، اعطای تسهیلات کارآفرینی و اشتغال به فعالان حوزه فرهنگ، هنر و رسانه استان، حمایت از تولید فیلم کوتاه داستانی و مستند با موضوعات آسیب‌های اجتماعی ویژه استان و دوره‌های آموزشی فیلم‌سازی استاد محور، کمک به برگزاری جشنواره‌های فیلم فجر، موسیقی فجر، فیلم کوتاه استان و ... از جمله تعهدات استانداری در این تفاهم نامه است.

اعتبار این تفاهم نامه از زمان امضای تفاهم نامه تا پایان اسفند 1399 به مدت سه سال است که با توافق طرفین یا قائم مقام قانونی آن ها قابل تمدید خواهد بود .

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید