نمایش جزییات خبر
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۱۰

انتظامی: وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اثربخشی در امور فرهنگی است

دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کار این وزارتخانه طراحی مسیرهای فرهنگی برای تولید آثار است.
انتظامی: وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اثربخشی در امور فرهنگی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین جلسه بررسی و هماهنگی برنامه‌های ارائه شده در چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی با بیان این مطلب افزود: در اصل کار سیاست‌گذاری و ‌ارائه بسته‌های حمایتی ما باید به شکلی باشد که آثاری در این چارچوب شاخته شود و  باید به گونه‌ای رفتار کرد که تولیدگنندکان ما را قبول داشته باشند.

وی با تاکید بر اهمیت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ادامه داد: باید در کنار هم و با یک نگاه همگرایانه کاری کنیم که مردم بدانند که انقلاب اسلامی آثار مثبتی داشته است.

انتظامی یادآور شد: ذات انقلاب،‌ حرکت مردمی بوده و نه یک ‌حرکت اداری؛ پس ما نباید مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به شکل اداری برگزار کنیم، زیرا زمانی که مردم پای کار باشند کاره بهتر پیش می‌رود.

دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: هرموضوعی که هزینه بر است باید از برنامه‌های ما کنار برود، از این رو ما خواستاریم که کار اثرگذار داشته باشیم. نباید نسبت به اقدامات نگاه کمی‌گرایانه داشت زیرا این موضوع باعث می‌شود مردم نسبت به عملکرد ما ناامید شوند، پس تمام تمرکز ما باید بر اثربخشی امور باشد.

انتظامی با اشاره به اهمیت اثرگذاری در تمام امور خاطرنشان کرد: نباید به دنبال تولید آثار باشیم بلکه زمینه اثرگذاری یک اتفاق مهم را فراهم کنیم.

وی در پایان گفت: یکی از کلان برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث هوشمندسازی است که یکی از خروجی های آن، این است که ما باید بعد از این نشان آماری منظمی داشته باشیم، براین اساس چنانچه ما کارهای اثرگذاری داشته باشیم می‌توانیم بعد از جشن پیروزی انقلاب یک آمار درست را در این نظام هوشمند ارائه کنیم.

گفتنی است در این نشست نمایندگان معاونت‌ها و بخش‌های مختلف به تشریح برنامه‌ها و نظرات خود پرداختند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید