نمایش جزییات خبر
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۱۱

ارزانی در اختتامیه ا‌وقات فراغت: کانون های فرهنگی هنری مساجد یک رویش در انقلاب اسلامی بود

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: ظرفیت عظیمی ‌که در کانون های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور وجود دارد و خالصانه فعالیت می کند و از این رو یکی از رویش های انقلاب اسلامی به شمار می رود و ما در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی باید از کانون های فرهنگی هنری به عنوان یکی از دستاوردهای چهل ساله انقلاب یاد کنیم.
ارزانی در اختتامیه ا‌وقات فراغت: کانون های فرهنگی هنری مساجد یک رویش در انقلاب اسلامی بود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله ارزانی امروز چهارشنبه(۱۸مهرماه) در اختتامیه طرح اوقات فراغت با بیان اینکه باید اقدامات خود را کودک محور، نوجوان محور و جو‌ان محور کنیم، اظهار داشت: رویکرد ما در کانون های فرهنگی هنری بر اساس کودکان و نوجوانان است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص هنر ادامه داد: رهبر انقلاب در مورد هنر فرمودند«انقلاب به هنرمند نیاز دارد» و در تعبیری دیگر می فرمایند «هنر شیوه بیان کردن دقیق و نافذ از مطالب است»، حال اینکه رشد هنر در کجا شکل بگیرد بهتر است باید گفت چه مکانی بهتر از مساجد؛ کانون ها فرهنگی هنری مساجد نیز بر این اساس شکل گرفته است.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد خاطرنشان کرد: در اوقات فراغت ما 20هزار و 900 کانون را در اوایل تابستان ثبت نام کردند که امروز به ۲۲هزار کانون رسیده است، اعضا کانون ها که در سامانه «سجا» هستند به بیش از ۱۴هزار نفر رسیده و امیدواریم تا پایان امسال تعداد آنها را به بیش از  دو میلیون نفر برسانیم.

ارزانی در ادامه با تشکر از مدیران فرهنگی وزارت فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی تاکید کرد: ظرفیت عظیمی ‌که در کانون ها وجود دارد بدون یک‌ ریال هزینه خالصانه فعالیت می کند و از این رو یکی از رویش های انقلاب اسلامی به شمار می رود و ما در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی باید از کانون های فرهنگی هنری به عنوان یکی از دستاوردهای چهل ساله انقلاب یاد کنیم.

وی افزود: باید از ظرفیت همه نهادها و سازمان ها در مساجد استفاده کنیم، زیرا ما یک ستاد هستیم و باید کار ستادی کنیم، البته با حمایت آقای صالحی شورای سیاست گذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد شکل گرفته است که سازمان ها و نهادهایی چون سازمان ا‌قاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، سازمان شهرداری و حوزه علمیه و ... در آن عضو هستند.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد در پایان گفت: خوشبختانه از اسفندماه سال گذشته تاکنون چهار جلسه این شورا برگزار شده است و دستاوردهای خوبی را هم در بسیج ظرفیت سازمان های مختلف به همراه داشته است.

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید