نمایش جزییات خبر
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۱۴

همایون امیرزاده خبر داد: کردستان درگاه تبادل فرهنگی با کردستان عراق می‌شود

مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت از تبدیل استان کردستان به درگاهی برای تبادلات فرهنگی با اقلیم کردستان عراق خبر داد.
همایون امیرزاده خبر داد: کردستان درگاه تبادل فرهنگی با کردستان عراق می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از ایسنا، همایون امیرزاده امروز (چهارشنبه، ۱۸ مهرماه) در آیین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه حاصل پیگیری‌های مجدانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان است و بناست هرساله این نمایشگاه در استان برگزار شود. 

او افزود: خوشبختانه در نیمه دوم امسال هم شاهد اتفاقات فرهنگی خوبی در استان هستیم که از جمله آن‌ها برگزاری کنگره مفاخر کرد و کنگره امام شافعی است. 

مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: همچنین هماهنگی‌های خوبی برای برگزاری هفته فرهنگی در اقلیم کردستان عراق انجام شده که امیدواریم تا پایان سال بتوانیم آن را برگزار کنیم. 

او در ادامه گفت: رنگین‌کمان باشکوه اقوام ایرانی با وجود قوم کرد جلوه زیباتری دارد، از همین رو برای تقویت این رنگین‌کمان دست به دست داده‌ایم و می‌خواهیم این استان را به درگاهی برای تبادلات فرهنگی با اقلیم کردستان عراق تبدیل کنیم. 

امیرزاده با اشاره به این‌که امروز همزمان با نمایشگاه کتاب کردستان شاهد برپایی نمایشگاه کتاب در گلستان هم هستیم، تصریح کرد: امسال ۲۲ نمایشگاه کتاب در کل کشور برگزار می‌شود که بالغ بر هشت میلیارد تومان برای نمایشگاه‌ها درنظرگرفته شده است. 

وی ادامه داد: بودجه این نمایشگاه‌ها تامین شده و هیچ مشکلی در تامین بودجه آن‌ها نداریم. 

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری این نمایشگاه‌ها را در ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی موثر دانست و گفت: از ما به عنوان ملتی با ادبیات شفاهی یاد می‌کنند که برای تقویت فرهنگ مکتوب به کتاب و کنابخوان نیاز داریم. 

او در بخشی دیگر از سخنان خود به دیگر فعالیت‌های وزارت ارشاد اشاره و خاطرنشان کرد: ۶۰ هزار کودک و نوجوان در بیش از ۳۰ هزار باشگاه کتاب و کتابخوانی در کشور ساماندهی شده‌اند که در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار موثر است. 

امیرزاده در پایان با بیان این‌که در حال حاضر شهر کاشان پایتخت کتاب کشور است و قبل از آن هم شهرهای نیشابور و بوشهر و... بوده‌اند، بیان کرد: شهر سنندج هم ظرفیت این را که پایتخت کتاب کشور شود دارد. مسئولان باید همت کنند تا این امر محقق شود. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید