نمایش جزییات خبر
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۲۰:۳۱

ثبت رنگی شور و اشتیاق 200 کودک قشمی/ 16مهر شبی خاطره انگیز برای کودکان قشمی

بیش از 200 کودک شهر قشم با شور و شوقی وصف ناشدنی آنچه در ذهن پاک و بی آلایش خود داشتند را در قالب نقاشی، بر روی پارچه های سفید روی دیوار مجتمع سیتی سنتر 2، کاغذهای A4 و لباس هایی که تهیه شده بود، به یادگار گذاشتند.
ثبت رنگی شور و اشتیاق 200 کودک قشمی/ 16مهر شبی خاطره انگیز برای کودکان قشمی

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، جمعی از کودکان قشمی در سنین 4 تا 12 سالگی بمناسبت گرامیداشت روز جهانی کودک (16 مهر ماه) با قلم های اهدایی و عده ای هم با انگشتان کوچک خود با رنگ های شاد و نشاط آفرین، زیباترین جلوه های ذهنی خود را بر روی کاغذ، پارچه و لباس ترسیم کردند.

آسمان آبی، ابرهای پراکنده، پرنده های رنگارنگ، پروانه ها، درختان و گل های زیبا، خانه های خیالی، دریا، قایق، ماهی، گلدان های پر از گل، بادگیرهی زیبا به عنوان نمادی از معماری قشم و دوچرخه و ماشین بخشی از نقاشی هایی بود که کودکان شهر قشم به تصویر کشیدند.

در بخشی از این فضا، چهار تن از بانوان عضو هنرهای تجسمی شهر قشم هم از فرصت استفاده کرده و صورت کودکان نقاش را به شکل های مختلف نقاشی کردند و نشان دادند که دست بالای دست بسیار است.

حافظ خوانی پنج دانش آموز مدرسه سرای اندیشه و اشعاری که با صدای کودکانه و با لهجه های مختلف اعم از قشمی، گیلانی، کردی، ترکی و ... در این شب خاطره انگیز خوانده شد، شور و نشاط این مراسم را دوچندان کرد.

و در بخش های پایانی این جشن و سرور، بانوانی که توجه ویژه ای به پاکیزگی داشتند با کمال جسارت آنچه که کودکان نقاش از خود به جا گذاشته بودند را جمع آوری کردند و با این کار خود درس پاکیزگی را هم در این جشن به کودکان آموختند.

نقاشی 10 نفر از کودکان به عنوان نقاشی برتر انتخاب شد و پایان بخش این مراسم هم با پذیرایی در مجموعه غدایی دریم لند و اهدای کتاب به کودکان به آخر رسید.حمید رضا مومنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم شب گذشته به همراه کاظم قربانی مدیرکل حوزه مدیرعامل، تورج امانی مدیرکل تشریفات، علیرضا کمساری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرتضی شیخ زاده مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان مهمان ویژه مراسم نقاشی کودکان شهر قشم بودند.امید که شب خاطره انگیز کودکان در جزیره زیبای قشم با اجرای بیشتر برنامه های فرهنگی شاد و نشاط آور، تداوم داشته باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید