نمایش جزییات خبر
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۹:۴۳

استعداد هنری کودکان قشم شناسایی می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از سیاست استعدادیابی کودکان این جزیره در قالب برپایی جشنواره هایی با عنوان " هنرمند درون من " خبر داد.
استعداد هنری کودکان قشم شناسایی می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، علیرضا کمساری شب گذشته در حاشیه مراسم نقاشی کودکان که بمناسبت روز جهانی کودک در پیاده رو مقابل مجتمع سیتی سنتر 2، برگزار شده بود، گفت: هفته گذشته جشنواره "هنرمند درون من" با هدف استعدادیابی کودکان در روستای کووه ای برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه  کودکان شهر قشم هم بمناسبت روز جهانی کودک، در شب 16 مهر ماه توانایی ذهنی خود را در قالب نقاشی به تصویر کشیدند، افزود: هفته آینده این مراسم در روستای رمکان برگزار خواهد شد.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، قرار است جشنواره های استعدادیابی هنری کودکان در هر روستا با طرحی متفاوت اجرا شود تا کودکان آنچه در ذهن دارند را نقاشی کرده و همچنین با استفاده از سنگ، شن و صدف کارهای حجمی را روستای خود خلق کنند.
وی گفت: کودکان در یک روستا با زیرسازی دیوار یک کوچه و با استفاده از رنگ های شاد نقشی از هنر درون خود را بر روی دیوار به یادگار می گذارند و در روستایی دیگر در میدان و در روستایی دیگر هم در کف خیابان و امثال آن نقاشی خواهند کرد.
کمساری معتقد است با این روش می توان استعداد هنر نقاشی کودکان سرتاسر جزیره را شناسایی کرد و در محلی همانند استادیوم تختی شهر قشم با انجام یک جشنواره ویژه از آنان تجلیل کرد.
وی با اشاره به اینکه با این روش می توان مسیر آینده تحصیلی و شغلی بسیاری از کودکان را شناسایی و به آنان معرفی کرد، اظهار کرد: برترین های نقاشی و هنرهای تجسمی جزیره قشم را می توان با این روش ها به برنامه های هنری کشوری نیز معرفی نمود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: آماده ایم با همکاری آموزش و پرورش، استعداد کودکان در رشته های مختلف هنری از جمله تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی، شعر، نویسندگی، داستان و ... را با برگزاری برنامه های ویژه شناسایی کند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید