نمایش جزییات خبر
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۸

در کارگروه تقویت و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان مطرح شد؛ تاکید بر محرومیت زدایی و نشاط اجتماعی در سیستان و بلوچستان

اولین جلسه کارگروه تقویت و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان با حضور همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضا برگزار شد.
در کارگروه تقویت و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان مطرح شد؛ تاکید بر محرومیت زدایی و نشاط اجتماعی در سیستان و بلوچستان

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این کارگروه در راستای مصوبه شورای معاونان و سفر برنامه ای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این جلسه همایون امیرزاده گفت: در جریان سفر دکتر صالحی به این استان مسائل و مشکلاتی مشاهده شد که ضرورت برنامه ریزی در زمینه توسعه فرهنگی و هنری در این استان را ایجاب کرد.

وی با اشاره به  موج مهاجرت از شهرهای سیستان و بلوچستان به استان های همجوار، لزوم برنامه ریزی برای جمعیت ماندگار در استان را ضروری دانست و افزود: معاونت ها و سازمان های وزارتخانه با توجه به تعیین وضعیت اعتبارات در نیمه دوم سال، برنامه ریزی های  خود را به استان های محروم سوق دهند.

امیرزاده ادامه داد: همچنین برپایی نمایشگاه کتاب در سه شهر زاهدان، زابل و ایرانشهر در راستای تقویت نشاط فرهنگی در این شهرها برگزار شود.

وی توجه به نشاط اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری را از ضروریات ایجاد شور فرهنگی برشمرد و بهره گیری معاونت های وزارتخانه از ظرفیت های خود در این زمینه را ضروری دانست.

در ادامه مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تغییر نگرش به استان ها گفت: تشکیل کارگروه تقویت و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان اقدام مناسبی است که می تواند در برنامه ریزی برای محرومیت زدایی و ایجاد نشاط اجتماعی در این استان تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه با اشاره به پیشینه فرهنگی شهر زابل و پیوند آن با ادبیات افزود: امکانات این استان نسبت به جمعیت آن محدود است و برپایی اختتامیه رویدادهای فرهنگی هنری در ایجاد شور و نشاط اجتماعی در شهرهای مرزی ضروری است.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضا پیشنهادهای خود در راستای بهبود وضعیت فرهنگی و هنری استان سیستان و بلوچستان را ارائه دادند.

در ادامه آزاده پورغفاری نماینده معاونت توسعه مدیریت و منابع کمک به  مشارکت مردم در برگزاری رویدادها و واگذاری آن به مردم را ضروری دانست.

امیرنیا نماینده معاونت قرآن و عترت گفت: توجه به اعتبارات استان ها می تواند از آسیب پذیری مهاجرت به استان های دیگر جلوگیری کند.

وی همچنین از برپایی عالمان قرآنی در یکی از شهرهای این استان در سال جاری خبر داد.

در ادامه سیدی نماینده سازمان سینمایی به امضای تفاهم نامه با استان در خصوص ایجاد سینمای سه سالنه در ایرانشهر، راه اندازی سینما سیار در شهرستان های زهک و ایرانشهر، برگزاری جشنواره فیلم فجر، فیلم کوتاه، مستند و سیمرغ پروانه ها در استان اشاره کرد.

همچنین صدری نماینده معاونت امور هنری به برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ها برای مردم اشاره کرد و جذب گردشگر را از مهم ترین برنامه های ایجاد نشاط  برشمرد.

در ادامه احمدخانی نماینده اداره کل امور استان ها به پیگیری فعالیت ها با کمک استان به منظور اجرای برنامه ها اشاره کرد و از مکاتبه با معاونت ها در خصوص پیشنهاد برگزاری فعالیت ها در استان سیستان و بلوچستان در راستای سفر وزیر به این استان خبر داد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید