نمایش جزییات خبر
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ارز دولتی شامل جشنواره موسیقی فجر نمی‌شود

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش دبیرخانه جشنواره موسیقی فجر برای تامین ارز لازم برای حضور گروه های خارجی این دوره خبر داد.
مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ارز دولتی شامل جشنواره موسیقی فجر نمی‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه رادیویی «شب موسیقی» شبکه رادیویی تهران با اشاره به چالش های پیش روی دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر درباره حضور گروه های خارجی در این دوره از جشنواره با توجه به مشکلات ارزی کشور توضیح داد: بر اساس سیاست های دولت، ارز دولتی تنها به کالاهای اساسی تعلق می گیرد و ما نمی توانیم از آن برای برگزاری جشنواره موسیقی فجر استفاده کنیم در نتیجه امسال بحث ارز یکی از چالش های مهم ما است.

وی افزود: بیشتر اتفاقات مخصوصا در بخش بین الملل وابسته به ارز و بودجه است  و ما این مساله را پیگیری کردیم که خوشبختانه در این چند روز اخیر خبرهای امیدوارکننده ای می رسد.

مدیرکل دفتر موسیقی با اعلام اینکه نسبت به سال گذشته وضعیت مالی خوبی در جشنواره موسیقی فجر وجود ندارد، گفت: ما باید با نهایت صرفه جویی و دقت گروه ها را انتخاب کنیم و کیفیت را حفظ خواهیم کرد. ممکن است از نظر کمیت گروه های شرکت کننده دستخوش تغییر شویم اما تاکید این است که گروه های باکیفیتی در جشنواره امسال حاضر شوند.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید