نمایش جزییات خبر
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۲۸

حسینی عنوان کرد: ظرفیت قومی و مذهبی ایران در ارتباط با همسایگان قابل توجه است

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تنوع‌پذیری قومی و مذهبی در بسیاری از استان‌ها زیاد است و نباید از این ظرفیت غافل شد.
حسینی عنوان کرد: ظرفیت قومی و مذهبی ایران در ارتباط با همسایگان قابل توجه است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سی‌امین جلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی شورای توسعه و امنیت پایدار استان‌های شرق و غرب کشور امروز شنبه( 14مهرماه) در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این نشست سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ما نباید از ظرفیت اربعین غافل باشیم، اظهار داشت: اربعین یک ظرفیت است که باید از طریق حوزه فرهنگی در آن ورود پیدا کنیم.

وی افزود: امروز دنیا از تنوع فرهنگی استقبال می‌کند و اگر این تنوع فرهنگی تقویت شود دیگر دشمن نمی‌تواند بر اقوام ما سرمایه گذاری کند.

حسینی همچنین افزود: ایجاد پیمان‌ها و تاسیسات فرهنگی، گسترش مراودات فرهنگی و اجتماعی، حمایت از تولیدات فرهنگی محلی و عرضه عمومی آن ها، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، تقویت وابستگی‌های ملی، حفظ و تقویت زبان و آداب و رسوم محلی و تنوع‌پذیری قومی و مذهبی از جمله مولفه‌های مهم چارچوب روابط فرهنگی ما است.

در ادامه این نشست سید مرتضی موسویان رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با بیان اینکه امروز شبکه‌های مجازی تاثیر زیادی بر فرهنگ کشورها گذاشته اند، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تقویت داشته‌های خود در رسانه‌های مجازی «شبکه ملی فرهنگ» را ایجاد کرده که در حال حاضر دارای  300 مرکز در سراسر کشور است.

موسویان با اشاره به خدمات شبکه ملی فرهنگ خاطرنشان کرد: این شبکه توانسته دوهزار شغل ایجاد کند، در صنعت برای ایجاد یک شغل سرمایه‌گذاری حدود 300 میلیون تومان نیاز است اما ما در فضای مجازی تنها ده میلیون تومان نیاز داریم تا شغل ایجاد شود و از این مشاغل روزانه ده هزار نفر از خدمات دیجیتال بهره می‌برند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در پایان گفت: در عرصه کارهای دیجیتال فرهنگی هم اقدامات خوبی براساس اقوام و فرهنگ‌های استانی خود انجام دادیم که برای نمونه می‌توان به ایجاد سایتی برای ارائه محصولات استان‌های شرقی و غربی، ایجاد کتابخانه‌ها مشترک با همسایگان و یا آموزش‌هایی برای کشورهای هدف اشاره کرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید