نمایش جزییات خبر
۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۹

معاون حقوقی بر تقویت اقتصاد فرهنگ تاکید کرد

معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ بسیار سودمند است گفت: امروز اگر قرار باشد چیزی برای عرضه اقتصادی در دنیا داشته باشیم قطعا داشته‌های فرهنگی است.
معاون حقوقی بر تقویت اقتصاد فرهنگ تاکید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدهادی حسینی معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه در پایان دومین نشست هم‌افزایی و نقش‌آفرینی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با تاکید بر این مطلب افزود: ما تنها نفت و فرهنگ برای عرضه به خارج از کشور داریم، نفت یک منبع تمام شدنی است اما فرهنگ تنها چیزی است که برای ما باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: هرکشوری که در حوزه فرهنگ سرمایه گذاری می‌کند ضرر نخواهد کرد و ما هم باید اقتصاد فرهنگ خود را تقویت کنیم، باید مردم خود را با فرهنگ‌های دیگر آشنا کنیم و فرهنگیان ما هم باید بیش از گذشته فرهنگ خود را انتقال دهند.

در ادامه ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه علائق و ذائقه‌های فرهنگی باید در برخورد فرهنگی با کشورهای دیگر دیده شود، افزود: برای اینکه روابط بین‌المللی فرهنگی داشته باشیم باید دو سند را رعایت کنیم، ابتدا قانون موافقت‌نامه فرهنگی است که براساس آن برنامه‌ریزی‌های فرهنگی می‌کنیم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیان کرد: بخشی از روابط ما باید تعامل با کشورهای دیگر باشد، در روابط فرهنگی خارج از کشور باید تعاملات فرهنگی صورت بگیرد، گذشتگان ما بدون امکانات تاثیرات فرهنگی قابل توجهی داشته اند.

ابراهیمی ترکمان ابراز داشت: فرهنگ زبان معرفت است، این زبان باید در جهان غلبه پیدا کند، همچنین آداب میزبان باید در کشورهای دیگر رعایت شود، شناخت ظرفیت‌های کشورها نیز اهمیت دارد، در بخش فرهنگ ما فقط وظیفه عرضه فرهنگ را داریم.

ابراهیمی ترکمان تاکید داشت: وظیفه ما این است که خود را در جهان بشناسانیم، فضای خوبی امروز در حوزه فرهنگ در جهان وجود دارد.

وی در پایان گفت: باید در روابط فرهنگی با خارج از کشور از منظر روابط با یکدیگر تعامل داشته باشیم و آثار و اقدامات فرهنگی ما در کشورهای مختلف مورد استقبال قرار می‌گیرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید