نمایش جزییات خبر
۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۵۵

غیاثی عنوان کرد: باید برنامه ‌ویژه‌ای برای مبادلات فرهنگی با خارج از کشور داشت

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت تبادلات فرهنگی با خارج از کشور گفت: اعزام گروه‌‌های فرهنگی هنری به خارج از کشور و متقابلا میزبانی از گروه‌های فرهنگی خارجی یک ضرورت است، در واقع بازدید بسیاری از نخبگان فرهنگی و هنری از کشور ما می‌تواند در انتقال فرهنگ ما اهمیت داشته باشد.
غیاثی عنوان کرد: باید برنامه ‌ویژه‌ای برای مبادلات فرهنگی با خارج از کشور داشت

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی غیاثی در دومین نشست هم‌افزایی و نقش‌آفرینی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در رویدادهای فرهنگی خارج از کشور با بیان اینکه اعزام گروه‌‌های فرهنگی هنری به خارج از کشور است و متقابلا میزبانی از گروه‌های فرهنگی خارجی یک ضرورت است، اظهار داشت: بازدید بسیاری از نخبگان فرهنگی و هنری از کشور ما می‌تواند در انتقال فرهنگ ما اهمیت داشته باشد.

وی ادامه داد: البته این اقدام نیازمند هزینه است که همین امر باعث شده تا به حال ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ما در استان‌ها به این موضوع اهتمام نورزند، بنابراین ادارات به تنهایی نمی‌توانند این کار را انجام دهند، بنابراین تعامل با سازمان فرهنگ و ارتباطات در این زمینه می تواند تاثیرگذار باشد.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: با توجه به اینکه ترویج فرهنگ در داخل و خارج بسیار موثر است باید این فضا را در قالب همکاری با سازمان فرهنگ و ارتباطات بیشتر کنیم، به همین منظور نیازمند ارتباط بیشتر با سازمان فرهنگ و ارتبطات هستیم.

غیاثی تاکید کرد: استان‌های مرزی مشکلات مالی کمتری دارند زیرا رفت و آمدها لزوم هوایی در آنجا مطرح نیست، همچنین برنامه‌های مشترک فرهنگی و اشتراکات فرهنگی با همسایگان می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

مدیرکل امور استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: هنرمندان ما در این زمینه می‌توانند همکاری خوبی داشته باشند، زیرا هنرمندان دوست دارند هنرشان دیده شود از این رو همکاری‌های خوبی در این راستا خواهند داشت، در این زمینه استانداران هم باید توجیه شوند تا از برنامه‌های ما حمایت کنند.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید