نمایش جزییات خبر
۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۵۳

حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی: طرح ملی سفیران اجتماعی بر کاهش آسیب های اجتماعی تاکید دارد

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: طزح ملی سفیران اجتماعی که از سوی این ستاد پیگیری می شود بر کاهش آسیب های اجتماعی تاکید دارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی: طرح ملی سفیران اجتماعی بر کاهش آسیب های اجتماعی تاکید دارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب الله ارزانی در دومین نشست هم‌اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با معاونت‌های تخصصی با تاکید بر این مطلب افزود: کارت بانکی با مشارکت بانک ملی با عنوان «بچه‌های مسجد» فراهم شده است که هر مسجد براساس امتیازی که دارد کارت بانکی آن شارژ خواهد شد و از این رو می‌تواند آثاری که در سایر مساجد تولید شده و در سامانه برای فروش گذاشته می‌شود خریداری کنند.

وی با بیان اینکه امروز مسجدی که بخواهد کار فرهنگی کند باید از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مجوز دریافت کند، اظهار داشت: یکسری قله‌های خود در استان‌‌ها را شناسایی کرده‌ایم و از این رو با آمایش سرزمینی می‌توانیم موفقیت‌های بیشتری را حاصل کنیم.

ارزانی ادامه داد: شورایی را تشکیل دادیم که از سازمان‌های مختلف در آن حضور دارند، ما باید از همه سازمان‌ها و حتی وزارتخانه‌هایی مثل وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش خواستار باشیم که شما در قبال مساجد چه وظایفی را دارید.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد: برای خود افقی را در نظر گرفتیم که چشم انداز 1414 است، هدف ما ایجاد موثرترین شبکه فراگیر فرهنگی هنری خانواده محور و مسجد پایه برای جریان‌سازی همزیستی مومنانه است.

ارزانی یادآور شد: ما امروز 24هزار کانون فرهنگی هنری مساجد داریم که با پرداخت یک میلیون به هرکدام باید 24میلیارد تومان بودجه هزینه کنیم که امکان‌پذیر نیست، از این رو ما از سازمان‌ها خواستاریم در «سامانه سجا» ثبت نام کنند تا هرکانون باتوجه به برنامه‌ای که دارد به سازمان مربوطه متصل شود و بودجه بگیرد.

وی افزود: یکی از اقدامات ما در ستاد عالی انسجام کانون‌ها بوده است، در طول این 25 سال بیش از 24هزار کانون ارتباط مستمر با هم نداشتند اما ما سعی کردیم با ایجاد «سامانه سجا» فعالیت کانون‌ها را به یکدیگر متصل کنیم، خوشبختانه بیست هزار و نهصد کانون تا به امروز در این سامانه ثبت نام کردند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد درباره همکاری ستاد با بانک ملی نیز خاطرنشان کرد: کارت بانکی با مشارکت بانک ملی با عنوان «بچه‌های مسجد» فراهم شده است که هر مسجد براساس امتیازی که دارد کارت بانکی آن شارژ خواهد شد و از این رو می‌تواند آثاری که در سایر مساجد تولید شده و در سامانه برای فروش گذاشته می‌شود خریداری کنند.

ارزانی با بیان اینکه برای هماهنگی بیشتر استان‌ها پورتال جامعی را تشکیل دادیم، ابراز داشت: ما پورتال جامعی را برای کلیه استان‌ها ایجاد کردیم تا سایت‌های همه استان‌ها یکپارچه شود، در این پورتال جامع 400 هزار نفر عضو حضور دارند که انتظار ما تا دو میلیون نفر است.

دبیرستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ادامه داد: خوشبختانه 30جشنواره را بازنگری کردیم و تنها یک جشنواره کلان به عنوان «بزرگترین رویداد هنری مساجد کشور» را ایجاد کردیم که شب میلاد حضرت زهرا(س) پایان این رویداد را خواهیم داشت.

وی در پایان با اشاره به «طرح ملی سفیران اجتماعی» گفت: در این طرح سعی داریم آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم، خوشبختانه در وزارت کشور این طرح مصوب شده است و در این طرح محور کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است، در این طرح سعی داریم در محلات بررسی‌های اجتماعی داشته باشیم تا متوجه شویم که یک محله چه مشکلات اجتماعی را دارد و سپس به حل معضلات بپردازیم.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید