نمایش جزییات خبر
۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۰

در دومین نشست مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد: مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها باید سفیر سینمایی باشند/ وجود مافیای اکران در سینماهای شهرستان‌ها صحت ندارد

در دومین روز به برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاونت‌های تخصصی، سیدهادی حسینی معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و داروغه‌زاده معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی به بیان نکاتی درباره شرایط امروز سینما پرداختند.
در دومین نشست مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد: مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها باید سفیر سینمایی باشند/ وجود مافیای اکران در سینماهای شهرستان‌ها صحت ندارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها در دومین نشست هم‌اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با معاونت‌های تخصصی با اشاره به اینکه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها باید سفیر سینمایی باشند، اظهار داشت: یکی از اشکالات این است که ما منتظریم مردم به دنبال ما بیایند در حالی که ما باید به سمت مردم برویم.

در ادامه این نشست داروغه‌زاده معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری در مورد تولید فیلم‌ها با محدودیت برخی استان‌ها برای اکران گفت: باید فیلم‌ها را با سلیقه همه کشور و حتی ایرانی‌های خارج  از کشور بسازیم، در سینما انتخاب در اختیار بیننده است.

وی در مورد اکران فیلم‌های خارجی نیز تصریح کرد: آئین‌نامه اکران فیلم‌های خارجی نوشته شده است و برای ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها ارسال خواهد شد، موسسه رسانه‌های تصویری مسئولیت اکران فیلم‌های خارجی را دارد و با توجه به ظرفیت محدود سینماها امکان اکران فروان فیلم‌های خارجی وجود ندارد.

داروغه‌زاده درباره رعایت مسائل امنیتی در برخی فیلم‌ها نیز افزود: در برخی فیلم ها موضوعات امنیتی مورد توجه بوده است، اما مشکل اصلی در توزیع این فیلم‌ها به ویژه در تیزر است.

وی در پایان در راستای مافیای اکران فیلم در شهرستان‌ها نیز گفت: سینماهای شهرستان‌ها محدود است از این رو سعی می‌کنند فیلم‌هایی که مخاطب دارد اکران کنند، ما براساس هر فیلم حواله خاصی نمی‌دهیم، بلکه حواله‌های ما یکسان است تا همه سلیقه‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید