نمایش جزییات خبر
۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۸

داداندیش عنوان کرد: آغاز به کار چهار طرح برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور آسیب های اجتماعی گفت: خوشبختانه بعد از دستور آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شورای اجتماعی فرهنگی در وزارتخانه متبوع تشکیل شد که امسال چهار طرح جدید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را آغاز کرده‌ایم.
داداندیش عنوان کرد: آغاز به کار چهار طرح برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروین داداندیش مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور آسیب های اجتماعی در دومین نشست اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با بیان اینکه بیش از سه سال است که موضوع آسیب‌های اجتماعی توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده است، اظهار داشت: براساس فرمایشات رهبری کمیته‌ای تشکیل شده است که هر شش ماه جلسه‌ای در این باره برگزار می کند، اما متاسفانه تا پیش از این هیچ رویکردی برای این آسیب‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود نداشت.

وی ادامه داد: در این دوره از فعالیت وزارتخانه آقای صالحی دستور تشکیل  شورای اجتماعی فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دادند، در این شورا که چهار جلسه آن گذشته است چهار کمیته تشکیل شده است که امید است در این کمیته‌ها در یک ماه آینده سندی تنظیم کنیم تا بر اساس آن موضوع آسیب‌های اجتماعی را دنبال کنیم.

داداندیش تاکید کرد: خوشبختانه در پایان سال گذشته برنامه بودجه ای از وزارت کشور دریافت کردیم تا پنج استان‌ ما بخش دیجیتال خود را فعال کنند و جای امید است که 1500 اثر در قالب انیمیشن، فیلم کوتاه، تیزر و ... تولید شد.

وی تصریح کرد: اخیرا چهار طرح دیگر را اضافه کردیم، طرح «سفیران اجتماعی» که از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ارائه خواهد شد، علاوه بر کمیته‌های مردمی قرار است در آغاز کار در 31 شهر که از منظر آسیب اجتماعی شرایط بحرانی دارند این اتفاق رخ دهد.

داداندیش افزود: آگاهی از طریق «مطبوعات» طرح دیگری است که می‌خواهیم در تمام سطوح این کار را انجام دهیم ، «بنیاد بازی‌های رایانه‌ای» هم به همراهی آموزش و پرورش برنامه‌هایی را برای نشاط جامعه خواهند داشت.

وی گفت: طرح «مرکز رسانه‌های دیجیتال» نیز یکی دیگر از این طرح ها است که همچون گذشته  امسال هم در پنج استان کار خود را شروع می کنند که براساس آن قرار است محصولات قابل توجهی نیز ارائه شود، اما نکته حائز اهمیت این است که طرح‌ها حتما باید به استان‌ها منتقل شود.

 

 

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید