نمایش جزییات خبر
۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶

بلخاری عنوان کرد: هر استان یک نمایندگی از انجمن آثار و مفاخر فرهنگی داشته باشد

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با اشاره به ضرورت ایجاد نمایندگی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در هر استان گفت: ما کشور نادری از منظر مفاخر هستیم و تراکم مفاخر در سراسر ایران قابل توجه است و پوشش تمامی مفاخر و بزرگداشت آن ها از توان این انجمن خارج است، به همین منظور نمایندگی انجمن در استان‌ها می تواند بزرگداشت مفاخر را برگزار کند.
بلخاری عنوان کرد: هر استان یک نمایندگی از انجمن آثار و مفاخر فرهنگی داشته باشد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در دومین سلسله نشست‌های هم‌اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با معاونت‌های تخصصی با اشاره به تاریخچه این انجمن افزود: مفهوم انجمن‌ مفاخر ایرانی از یک سو به آثار مکتوب مربوط می‌شود که در این زمینه انجمن آثار زیادی از مفاخر را منتشر کرده است که قدمت ادبیات ما را حفظ می‌کند.

بلخاری یادآور شد: در این میان آنچه مهم است مساله استان‌های ما است، ما کشور نادری از منظر مفاخر هستیم و تراکم مفاخر در سراسر ایران قابل توجه است، پوشش تمامی مفاخر و بزرگداشت آن ها از توان انجمن خارج است، به همین منظور نمایندگی انجمن در استان‌ها می تواند این اتفاق مهم را رقم بزند.

وی افزود: ما از ادارات فرهنگ و ارشاد استان‌ها خواستار بزرگداشت‌ چهره‌های استانی هستیم، این موضوع در هم‌افزایی کشور موثر است، برخی آثار مکتوب در استان‌ها وجود دارد که در مرکز وجود ندارد و از این منظر باید پاسدار آثار فرهنگی فاخر باشیم.

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نباید دولتی باشد

در ادامه سیدهادی حسینی معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی اگر دولتی نشود موفق خواهیم بود، خاطرنشان کرد: هرگاه ساختار علاقه مندان را در این انجمن وارد کنیم قطعا با انگیزه و شوق پیگیر کار مفاخر خواهند بود.

وی افزود: اگر یکی از اعضای انجمن را از میان نمایندگان انتخاب کنید، هرگاه مشکل قانونی وجود داشته باشد نمایندگان از مشکلات انجمن آگاه می‌شوند و در آن صورت موضوع را به مجلس منتقل می‌کنند و در مجلس طرحی یا پیشنهادی داده می‌شود.

حسینی افزود: هیچ کس در احترام به مفاخر اعتراضی ندارد و هر قوم و فرهنگی این موضوع را می‌پذیرد و این موضوع می‌تواند در حوزه قانونگذاری، سیاست‌گذاری و مجلس وارد شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید