نمایش جزییات خبر
۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر افزایش مطالبه گری مردم در حوزه فرهنگ تاکید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بودجه فرهنگی، ورزشی و گردشگری کشور 2.5 درصد از کل بودجه است، گفت: رسانه ها باید مطالبه گری مردم را نسبت به این بخش همچون سایر نیازهای اساسی تقویت کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر افزایش مطالبه گری مردم در حوزه فرهنگ تاکید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی پنجشنبه شب در حاشیه اختتامیه دوسالانه بین المللی خوشنویسی در قزوین در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: سهم اندک بخش فرهنگ نسبت به سایر بخش ها زمانی افزایش می یابد که مردم همانطور که نسبت به گران شدن و کم شدن کالاهای اساسی دیگر، مطالبه و اعتراض می کنند، نسبت به موضوعات فرهنگی نیز چنین دغدغه ای داشته باشند، در حالی که مطالبه در این بخش آنچنان بالا نیست.

وی درباره برنامه های این وزارتخانه برای احداث سالن های تئاتر و موسیقی در نقاط مختلف کشور، گفت: در سفرهای استانی تفاهم نامه هایی با استانداران درباره توسعه زیرساخت ها و برگزاری رویدادهای هنری داریم.

صالحی همچنین با اشاره به اینکه در شرایط نوسانات نرخ ارز کاغذ جزو کالاهای اساسی قرار گرفته و با ارز 4200 تومانی عرضه می شود، گفت: در این راستا همکاری های خوبی صورت گرفته و امیدواریم با اهتمام دولت مشکلات تامین کاغذ به حداقل ممکن برسد. البته تنها کاغذ جزو کالاهای اسای در حوزه فرهنگ نیست و بسیاری موارد دیگر از جمله تئاتر و سینما نیز متاثر از نوسانات نرخ ارز دچار تغییرات شده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در شرایط سخت اقتصادی به طور طبیعی مصرف فرهنگی مردم کاهش می یابد که مصادیق آن را می توان در میزان حضور مردم در سینماها و تئاتر و کنسرت های موسیقی عنوان کرد.

وی گفت: در این وضعیت همه متولیان فرهنگ باید دست به دست هم داده و تلاش کنند تا سرانه مصرف فرهنگی حفاظت شود و کاهش نیابد.

صالحی درباره بیمه خبرنگاران گفت: همکاری هایی در زمینه بیمه خبرنگاران داشته ایم، سه هزار نفر در همین دوره به فضای بیمه شوندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه شده اند.

وی همچنین درباره دوسالانه خوشنویسی ایران که به میزبانی قزوین برگزار شد گفت: این رویداد فرصت بازیابی استعدادهای خلاق در حوزه خوشنویسی کشور به عنوان یکی از هنرهای پردامنه و پرتاثیر بوده به شمار می رود که قدم به قدم در دوره های مختلف خود دوره های تکاملی را طی کرده است.

صالحی حضور فعال زنان در عرصه هنر خوشنویسی را یکی از نقاط عطف این هنر در کشور دانست و گفت: اگر تا 100 سال پیش تعداد محدودی زن خوشنویس داشتیم در دهه های اخیر شاهد حضور تعداد قابل توجهی از بانوان کشور در این فضای هنری هستیم. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید