نمایش جزییات خبر
۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۶

با معرفی ۲۵۰ عنوان و مشارکت کتابداران ۲۳۹۸ کتابخانه؛ طرح خرید کتاب به انتخاب کتابدار از ۷ مهرماه اجرایی می‌شود

به منظور مشارکت فعال کتابداران در انتخاب منابع کتابخانه‌های عمومی و همچنین افزایش دانش عمومی کتابداران، مرحله اول طرح خرید کتاب سال ۱۳۹۷ به انتخاب کتابداران اجرایی می‌شود.
با معرفی ۲۵۰ عنوان و مشارکت کتابداران ۲۳۹۸ کتابخانه؛ طرح خرید کتاب به انتخاب کتابدار از ۷ مهرماه اجرایی می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با توجه به اهمیت خرید منابع بر اساس نیازهای واقعی مخاطبان و کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، طرح خرید کتاب به انتخاب کتابدار اجرایی می‌شود. بر این اساس از ۷ تا ۱۱ مهرماه مشخصات ۲۵۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف در سامانه‌ای مجزا بارگزاری شده و در دسترس مسئولان کتابخانه‌ها قرار دارد تا کتاب‌های مورد نظر کتابداران انتخاب و نسبت به خرید آنها اقدام شود.
در این نوبت ۱۱۴ عنوان کتاب در حوزه‌ «قصه و رمان»، ۵۰ عنوان در حوزه «کودک» و ۸۶ عنوان در حوزه «نوجوان» در نظر گرفته شده است و موضوعات دیگر در نوبت‌های بعدی طرح خرید کتاب به انتخاب کتابدار به اشتراک گذاشته می شود.
بر اساس اعلام اداره کل منابع، این طرح  در سطح ۲۳۹۸ باب کتابخانه اجرا می شود و هر کتابخانه به طور متوسط ۲۷ عنوان کتاب انتخاب خواهد کرد.
اداره کل منابع تلاش کرده تا عناوین ارائه شده از «تنوع ناشران» برخوردار بوده و از هر ناشر به طور میانگین ۳ عنوان کتاب انتخاب شود.
در این دوره از طرح خرید کتاب به انتخاب کتابدار، سامانه‌ای برای مراجعه کتابداران توسط معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات طراحی و در دسترس قرار گرفته است. در بخشی از این سامانه، فهرست عناوینی که از دوره قبلی انتخاب کتابدار تاکنون منتشر یا به نهاد واصل شده، به رویت کتابداران می‌رسد تا در صورت تمایل بتوانند هریک از این عناوین را برای کتابخانه محل خدمت خود انتخاب کنند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید