نمایش جزییات خبر
۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۹:۴۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه دوسالانه خوشنویسی در قزوین بازدید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر امروز پنجشنبه از نمایشگاه پنجمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران در قزوین بازدید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه دوسالانه خوشنویسی در قزوین بازدید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی با حضور در این نمایشگاه که در سرای تاریخی سعدالسلطنه قزوین برپا است، از آثار منتخب و برگزیده پنجمین دوسالانه خوشنویسی ایران بازدید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید گفت: برگزاری  دوسالانه می تواند به رونق خوشنویسی و تقویت این هنر منجر شود.

وی از قزوین به عنوان شهری با پیشینه غنی فرهنگی یاد کرد و افزود: این شهر با برخورداری از ظرفیت های فراوان فرهنگی می تواند به الگوی هنر در کشور تبدیل شود.

صالحی ادامه داد: سهم ما از اقتصاد این هنر در دنیا آنچنان که باید برجسته نیست و باید با استفاده بهتر از ظرفیت های موجود در این زمینه قدم های جدی تری برداریم.

وی گفت: زیرساخت های خوب صنعتی و کشاورزی در قزوین می تواند به کمک اقتصاد هنر بیاید، ممکن است این ظرفیت در دیگر نقاط کشور به این شکل نباشد بنابراین دست اندرکاران و هنرمندان این استان باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از استاندار قزوین به دلیل کمک به برگزاری دوسالانه خوشنویسی قدردانی کرد و گفت: وجود استانداری فرهنگ دوست، چشم انداز خوبی را برای فرهنگ و هنر این استان ترسیم کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این نمایشگاه با داوران و دست اندرکاران برگزاری  دوسالانه خوشنویسی ایران دیدار و گفت و گو کرد

معاون هنری و مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این بازدید صالحی را همراهی کردند.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید