نمایش جزییات خبر
۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری خبر داد: ساماندهی صدور مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای آذر ماه

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پس از دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهارماه گذشته دفتر نوسازی اقدامات لازم برای اصلاح مجوزها را انجام داده است، گفت: پروژه استقرار نهایی مجوزها از ابتدای آذر ماه امسال آغاز می‌شود، البته فازهایی از این پروژه در حال حاضر انجام شده است.
مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری خبر داد:  ساماندهی صدور مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای آذر ماه

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید سعید سرابی درباره آخرین وضعیت ساماندهی مجوزها گفت: پس از دستور وزیر محترم، از حدود چهار ماه پیش این موضوع در دستور کار دفتر نوسازی و تحول اداری با عنوان «ساماندهی صدور مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» قرار گرفته است.

وی ادامه داد: براساس این پروژه شورایی در بالاترین سطح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ریاست دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفت و بخش‌ها و حوزه‌های تخصصی در این شورا حضور دارند.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری تاکید کرد: تلاش ما بر این است که ساماندهی در جهت صدور مجوزها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشته باشیم و از این رو تلاش شد مجوزهایی که صدور آن ها ضرورتی برای ارائه خدمت به جامعه فرهنگی و هنری ندارد، از جدول مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حذف شود.

سرابی یادآور شد: بر روند اجرا و صدور مجوزهایی که مکلف به ارائه آن ها هستیم نیز براساس ضوابط و قوانین و اسناد بالادستی در شرایط، ضوابط، قواعد و دستورالعمل‌ها، نظارت و بازنگری جدی صورت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری بیان کرد: به منظور تسریع در روند این اقدام روز گذشته (یک‌شنبه اول مهر) نیز جلسه‌ای برای هماهنگی میان بخش‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که مسئولیت صدور مجوزها را بر عهده دارند، برگزار شد.

سرابی در مورد شیوه جدید مجوزدهی خاطرنشان کرد: در فرآیند جدید مجوزها ادغام و در مجوزهایی به اسم «مجوزهای پذیرنده» تجمیع می‌شوند.

وی ابراز داشت: امیدواریم در پایان این فرآیند به جدولی با تعدادی محدود از مجوزها براساس تکالیف و ضوابط قانونی که مکلف به صدور آن ها هستیم برسد، در واقع تلاش می کنیم با یک فرآیند و روند اصلاح شده براساس دستورالعمل‌ها و ضوابط دقیق در بستر فضای مجازی و پنجره واحد و با ایجاد تعامل با دستگاه‌هایی که با ما همکار هستند بتوانیم اتفاق مثبتی را رقم بزنیم.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید