• اخبار

صالحی در آیین پایانی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان: موسیقی بخش پایدار هو‌یت ایرانی است

صالحی در آیین پایانی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان: موسیقی بخش پایدار هو‌یت ایرانی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موسیقی بخش پایدار هو‌یت ایرانی است، گفت: همه آن چیزی که موسیقی ایران را نشان می دهد در دست جوانان است و ماندگاری بخشی از هویت اقوام، روح شاعران و عزت ایرانی بردوش موسیقی است و نسل جوان پاسدار این گذشته پرافتخار است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی شامگاه یکشنبه(۱۸شهریورماه) در آیین پایانی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در تالار وحدت با بیان این مطلب افزود: موسیقی سراسر انرژی است و‌ جوانی به آن انرژی مضاعف می دهد. نسل جوانی آینده موسیقی جهان را می سازند.

وی ادامه داد: موسیقی بخش پایدار برای هو‌یت ایرانی به شمار می آید، ایران در تاریخ چند هزار ساله خود بدون موسیقی زندگی نکرده است، فراز و فرودهای ایران باعث نشده ایرانی از موسیقی فاصله بگیرد، بخشی از هویت ایرانی موسیقی ایرانی است و ایرانی با موسیقی زنده بوده، هست و خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: وطن، موسیقی و ایران واژه های جداناپذیر هستند، از این رو است که هیچ موسیقیدان ایرانی را نمی بینید که در طول تاریخ موسیقی برای ایران و وطنش ننواخته باشد.

صالحی یادآور شد: ایران یک رنگین کمان از اقوام است که مینیاتور ایران را ساختند، بخشی از هویت این اقوام با موسیقی شناخته می شود، اقوام ایرانی در پوشش، گویش و موسیقی این رنگین کمان را ساخته اند.

وی با اشاره به اهمیت شعر در موسیقی افزود: توجه به شعر ایرانی روح ایران را نشان می دهد و شعر بخشی از وجود هر ایرانی است و این شعر با موسیقی در ایران پیوند پیدا کرده است، هر شاعر ایرانی را که بنگریم هم کلمه او موسیقی بوده و هم‌ کلمات او با موسیقی در جان ایرانی ها نشسته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: ایران در معرض تهاجم های زیادی بوده است چون در چهارراه تاریخ قرار داشته و بخشی از نوای مقاومت، حماسه، عزت و ماندگاری ایرانی از طریق موسیقی ایرانی نواخته شده است، بنابراین هویت ایرانی با موسیقی ایرانی پیوند خورده است و در عصر معاصر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روحیه موسیقی را در مقاومت نشان داده است.

صالحی ابراز داشت: همه آن چیزی که موسیقی ایران را نشان می دهد در دست جوانان است، ماندگاری هویت اقوام، روح شاعران و عزت ایرانی بردوش موسیقی است و نسل جوان پاسدار این گذشته پرافتخار است.

وی در پایان گفت: برای همه داوران این جشنواره و هزاران جوانی که در این جشنواره حضور پیدا کرده اند و نوای موسیقی ایرانی را بردوش دارند آرزوی توفیق و شادکامی دارم.

در پایان این جشنواره با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نفرات برگزیده دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان تقدیر شد.

 

 

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۲۲:۰۳
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500