نمایش جزییات خبر
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶

چکامه های که حباب می شوند به سی و ششمین جشنواره تئاتر بین المللی فجر معرفی شد

پنجمین جشنواره تئاتر جزیره قشم جمعه شب در آیینی با معرفی برگزیدگان این رویداد فرهنگی و هنری به کار خود پایان داد.
چکامه های که حباب می شوند به سی و ششمین جشنواره تئاتر بین المللی فجر معرفی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ، آیین اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر قشم با حضور هنرمندان این جزیره برگزار شد و با رای داوران جشنواره نمایش چکامه های که حباب می شوند به کارگردانی کمیل جعفری از میان چهار اثر به سی و ششمین جشنواره تئاتر بین المللی فجر معرفی شد.

بر اساس آرای هیات داوران، نمایشنامه «چکامه هایی که حباب می شوند» به عنوان اثر برتر برای معرفی به سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر انتخاب شد.
در این جشنواره و در بخش کارگردانی، کمیل جعفری، کارگردان نمایش «چکامه هایی که حباب می شوند» به مقام نخست را از آن خود کرد و ابوذر رحیمی و ابوطالب احدی به ترتیب بابت کارگردانی نمایش های «عشق خفته» و «زندگی آفلاین» مقام دوم و سوم رسیدند.
همچنین کمیل جعفری برای بازی در نمایش «چکامه هایی که حباب می شوند» به عنوان بهترین بازیگر مرد شناخته شد و ابوذر رحیمی بابت بازی در نمایش «عشق خفته» به مقام دوم رسید.
ابوطالب احدی بازیگر نمایش «زندگی آفلاین» و جهانگیر ایرانی بازیگر اثر «نامه ای به یارچغلو» نیز به طور مشترک عنوان سومی بهترین بازیگر مرد پنجمین جشنواره را از آن خود کردند.
هیات داوران در بخش بهترین بازیگر زن برای مقام نخست هیچ انتخابی نداشتند و مریم خادمی بازیگر «عشق خفته» و مرجان چشم براه بازیگر «چکامه هایی که حباب می شوند» به طور مشترک به مقام دوم رسیدند و فریبا عجم بازیگر «زندگی آفلاین» سوم شد.
هیات داوران در بخش بهترین نویسنده نیز انتخابی برای مقام نخست نداشتند و علی ذاکری نویسنده «چکامه هایی که حباب می شوند» را به عنوان نفر دوم انتخاب کردند.
مراد درویشی و ولید باقرزاده بابت موسیقی نمایش «چکامه هایی که حباب می شوند» به مقام برتر دست یافتند و یونس دهقانی برای طراحی بروشور و پوستر نمایش «نامه ای به یار چغلو» به مقام برتر رسید.
در بخش نور نیز هیات داروان حسین ماهکیانی و رضا بازماندگان بابت نمایش «چکامه هایی که حباب می شوند» به عنوان مقام برتر معرفی کردند و در بخش طراحی صحنه و لباس هیچ انتخابی نداشتند.

آقایان امید الماسی ، مجید سرنی زاده و سرکار خانم فریده گرمساری  داوری پنچمین جشنواره تئاتر جزیره قشم را بر عهده داشتند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید