نمایش جزییات خبر
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۷

کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان در قشم برگزار شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان در جزیره قشم خبر داد.
کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان در قشم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، علیرضا کمساری با اعلام این خبر افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، آشنایی مربیان باشگاه های کتاب خوانی با روش های استاندارد ترویج کتاب خوانی و شیوه های یاری رساندن به کودکان و نوجوانان برای حضور هر چه شایسته تر در جام باشگاه های کتاب خوانی کشور است.
وی بیان کرد: مدرسان این دوره، مباحثی پیرامون شیوه نامه اجرایی جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان شامل تشکیل باشگاه های کتاب خوانی، آشنایی با ادبیات کودک، آشنایی با انواع کتاب کودک، ارزیابی و نقد ادبیات کودک و روش های مستند سازی و اطلاع رسانی به دیگر افراد علاقمند را آموزش دادند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به لزوم تشکیل باشگاه های کتاب خوانی در سطح جزیره قشم ادامه داد: هدف اصلی از برگزاری این باشگاه‌‌ها، کتاب‌خوانی گروهی کودکان و نوجوانان است.
کمساری به ویژگی‌ها و امتیازهای طرح "جام باشگاهای کتاب‌خوانی کودک و نوجوان" اشاره کرد و گفت: در این طرح، پرورش نسل کتاب‌خوان، نهادینه سازی فرهنگ خرید کتاب خوب، فرصت برقرای ارتباط مستقیم نویسنده با جمعیت مخاطب و ارزش گذاری به تولیدات ملی به خصوص در حوزه کتاب های برگزیده توجه شده است.
به گفته وی اعضای این باشگاه می توانند کتاب های مورد نظر خود را با تخفیف ۵۰ درصدی از کتاب‌فروشی‌ها خریداری کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم در توضیح بیشتر عنوان کرد: باشگاه کتاب خوانی، گروه هایی متشکل از کودکان و یا نوجوانان است که در گروه های 12 نفره و در مقطع های سنی پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول برای مبادله کتاب و خواندن کتاب‌های مبادله‌شده زیر نظر یک هماهنگ کننده بزرگ‌سال تشکیل می‌شوند و پس از ثبت در دبیرخانه مرکزی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند.
گفتنی است، در این کارگاه آموزشی که جهت فعال سازی باشگاه های کتاب خوانی برای ارتباط مطلوب و موثر کودکان و نوجوانان با مقوله کتاب و کتاب خوانی برگزار شد، 50 نفر شامل مربیان مهد کودک های فعال، معلمان مدارس، طلاب حوزه علمیه و مادران علاقمند شرکت داشتند.
این کارگاه آموزشی در دو روز به مدت 16 ساعت توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم  در محل مرکز رشد قشم برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید