نمایش جزییات خبر
۷ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۳۱

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان: فرهنگ نباید در سایه سیاست قرار بگیرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با امام جمعه شهرستان ملایر و نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان: فرهنگ نباید در سایه سیاست قرار بگیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، علیرضا درویش نژاد در این دیدار با تأکید بر اینکه استان همدان در حوزه فلسفه و کلام، شعر، هنرهای نمایشی و... حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ اظهار کرد: همدان دارای نماد شناخته شده‌ای به نام ابن سینا است.

 وی افزود: در حوزه دفاع مقدس هم سرداران بزرگی از این خطه برخاستند؛ سردار همدانی، شهید چیت‌سازیان و 8 هزار شهید بزرگوار استان در این زمینه بسیار تاثیرگذار بودند.

درویش نژاد خاطرنشان کرد: همدان تا امروز توفیقات زیادی در زمینه فرهنگی، هنری و دینی کسب کرده  و مهد علمای بزرگی همچون شهید مفتح، شهید مدنی، آیت ا... نوری همدانی و...  است. با توجه به این داشته ها، باید از ظرفیت و حضور علما و روحانیون تاثیرگذار، در حوزه فرهنگ و هنر بهره بگیریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تمرکز زادیی از مرکز استان را از سیاست ها و اولویت های این اداره کل عنوان کرد و گفت: ما تلاش می کنیم برگزاری برنامه ها و جشنواره های مختلف را به اهالی آن حوزه واگذار کنیم.

درویش نژاد خاطرنشان کرد: برای موفقیت و تاثیرگذاری در برنامه های مختلف، ابتدا باید اولویت‌بندی کرده و با نظر کارشناسی نسبت به پیشبرد امور اقدام کنیم.

وی با تاکید بر تعامل بین مسئولان استان، اظهار کرد: فرهنگ نباید در سایه سیاست قرار بگیرد.

امام جمعه و نمایندگان شهرستان ملایر هم در این دیدار ضمن اعلام آمادگی کامل برای حمایت از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دیدگاه‌ها و نظرات خود را در خصوص مسائل مختلف این حوزه بیان کردند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان
اشتراک در
کلیدواژه ها: همدان، فرهنگ، هنر، ارشاد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید