نمایش جزییات خبر
۶ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان: مصادره مفاخر فرهنگی را جدی بگیریم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: برخی کشورها در حال مصادره مفاخر فرهنگی ایران هستند و این مساله نیاز به توجه جدی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:  مصادره مفاخر فرهنگی را جدی بگیریم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، علیرضا درویش نژاد در جلسه هماهنگی برنامه های آئین بزرگداشت بوعلی سینا، اظهار کرد: معرفی مفاخر و بزرگان در سطح جهانی نیازمند برنامه ریزی کامل و جامع است.

وی با تاکید بر اینکه نهادهای فرهنگی می توانند با تجمیع برنامه ها، عملکرد بهتری داشته باشند؛ خاطرنشان کرد: برای پیشبرد اهداف و معرفی بیشتر مفاخر می توان از ظرفیت رسانه ها و صدا و سیما بهره گرفت.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان هم در این جلسه گفت: کشور های تازه استقلال یافته و کشورهای آسیایی به شدت به دنبال مصادره مفاخر و فرهنگ ایرانی هستند.

مهرداد نادری فر یکی از این موارد را مصادره بوعلی سینا توسط کشور ترکیه عنوان کرد و گفت: این کشور با برنامه ریزی کامل وارد عمل شده و از ۲۰۰ کشور جهان هم برای مراسم بزرگداشت ابن سینا دعوت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید با تمام توان از داشته های ایران دفاع کنیم؛ گفت: برنامه بزرگداشت مقام ابن سینا باید به بهترین شکل در همدان برگزار شود و برای تحقق این امر از پیشنهادات تاثیرگذار و ابتکاری استقبال می کنیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان
اشتراک در
کلیدواژه ها: همدان، فرهنگ، هنر، ارشاد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید