نمایش جزییات خبر
۱ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳

معرفی برگزیدگان دومین جشنواره «مونولوگ و نمایشنامه خوانی» ملایر

همزمان با دهه کرامت، مراسم اختتامیه جشنواره شهرستانی «مونولوگ و نمایشنامه خوانی» در ملایر برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد
معرفی برگزیدگان دومین جشنواره «مونولوگ و نمایشنامه خوانی» ملایر

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر در آئین اختتامیه این جشنواره که با نکوداشت غلامرضا خورشیدی، پیشکسوت فقید تئاتر ملایر و با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش هنر ملایر برگزار شد، گفت: برگزاری موفق این جشنواره در دو سال متوالی، حاکی از توان بالای شهرستان و مجموعه هنرمندان نمایش است.

غلامرضا جمالی زاده افزود: این جشنواره با همکاری انجمن نمایش ملایر و به منظور کشف استعدادهای جدید و جذب علاقمندان به هنر نمایش در سطح شهرستان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره شهرستانی، 17 اثر شامل 12 مونولوگ و 5 نمایشنامه خوانی به جشنواره راه یافت و 28 هنرمند جوان به رقابت پرداختند.

جمالی زاده با اشاره به جایگاه تئاتر ملایر، بیان کرد: این شهرستان از گذشته تا کنون، یکی از قطب های تئاتر کشور بوده است.

در ادامه این مراسم هیأت داوران متشکل از بهرام حاجی علی اکبری، مهدی روزبهانی و سعید حسین پور؛ برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند:

الف) در بخش مونولوگ برای متن، رضا باغبان به عنوان برگزیده و باران تاجیک قابل تقدیر شناخته شد و در بخش بازیگری زن، غزال طالبی به عنوان بازیگر زن برگزیده و مریم عبدالملکی قابل تقدیر معرفی شد.

 همچنین در بخش مونولوگ؛ برگزیده بازیگری مرد به زهیر کزازی و تقدیر بازیگری این بخش به احسان سامی تعلق گرفت.

ب) در بخش نمایشنامه خوانی؛ روشنک رضایی به عنوان صحنه خوان قابل تقدیر شناخته شد و از احسان سامی به عنوان برگزیده نقش خوان مرد این بخش تجلیل شد.

 هیأت داوران در بخش نمایشنامه خوانی، رضا احمدی و جلال جلالی را قابل تقدیر معرفی کرد.

در این بخش جایزه برگزیده نقش‌خوان زن به شیدا صادقی اختصاص یافت و پریسا کائید و مریم امیری مشترکاً قابل تقدیر شناخته شدند.

همچنین در بخش نمایشنامه خوانی، سینا هدایی و صبا ستایش به عنوان بازیگری نوجوان قابل تقدیر شناخته شدند.

در این جشنواره، جایزه اجرای برتر نمایشنامه خوانی به رضا احمدی کارگردان نمایش «روز دروغ» و نسرین نعمتی کارگردان نمایش «روبان قرمز» اهدا شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان
اشتراک در
کلیدواژه ها: همدان، فرهنگ، هنر، جشنواره
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید