نمایش جزییات خبر
۲۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹

ملایر آماده برگزاری شصتمین جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس «آگر»

سرپرست انجمن سینمای جوانان ملایر با بیان اینکه شهریورماه امسال میزبان فیلمسازان و هنرمندان حوزه فیلم‌کوتاه هستیم، گفت: شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران «آگر» نام گرفت
ملایر آماده برگزاری شصتمین جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس «آگر»

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان،امید وفایی  با بیان اینکه انتخاب عنوان «آگر» به معنای «سرزمین آتش»، نام قدیمی شهرستان ملایر بوده است، گفت: شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران با مشارکت فرمانداری ویژه ملایر و انجمن سینمای جوانان ایران در 3 بخش کلی شامل فیلم داستانی، مستند، تجربی و انیمیشن، فیلمنامه و عکس با موضوع آزاد برگزار می‌شود.

وفایی با بیان اینکه در این رقابت هنری از 11 استان شرکت کننده داریم، اظهار کرد: تنوع قومیت، فرهنگی و آداب و رسوم متفاوت این استان‌ها یکی از نقاط قوت جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس به میزبانی ملایر است که زمینه تبادل فرهنگی بین هنرمندان را فراهم می‌سازد.
مدیر اجرایی این جشنواره با بیان اینکه دفتر مرکزی انجمن سینمای ایران، کل کشور را به 3 منطقه تقسیم کرده است، ادامه داد: برگزاری و میزبانی این جشنواره در ملایر فرصت مغتنم و کم‌نظیری است که شرایط معرفی بیشتر و بهتر توانمندی‌ها، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هنری، گردشگری و فرهنگی شهرستان را فراهم می‌کند.
وی بیان کرد: در بخش ویژه و در راستای اهداف رویداد «همدان ۲۰۱۸» و انتخاب عنوان پایتخت مبل و منبت برای شهر ملایر، تلاش شده تا به آثار تولیدی مرتبط با این موضوع جایزه‌ای ارزنده از سوی حامیان جشنواره نیز اهدا شود.
وفایی خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال اثار برای جشنواره منطقه‌ای «آگر» 24 تیرماه اعلام شده است و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.iycs.ir نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار اقدام کنند.
شصتمین جشنواره منطقه‌‌ای سینمای جوان از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ شهریورماه سال ۱۳۹۷به مدت 4 روز در شهر ملایر با حضور استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، خراسان‌جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان توسط انجمن سینمای جوانان ایران و فرمانداری ویژه برگزار می‌‌شود.
ایسنا
اشتراک در
کلیدواژه ها: همدان، فرهنگ، هنر، جشنواره
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید