نمایش جزییات خبر
۸ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۵۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان : استان هرمزگان مملو از سوژه های ناب دفاع مقدس است

به مناسبت هفته بسیج و برگزاری اولین نمایشگاه کتب دفاع مقدس ، نشست تخصصی نویسندگان و مولفان هرمزگان با حضور سیده زهرا حسینی راوی کتاب (( دا )) در فرهنگسرای طوبی برگزار شد.

به مناسبت هفته بسیج و برگزاری اولین نمایشگاه کتب دفاع مقدس ، نشست تخصصی نویسندگان و مولفان هرمزگان با حضور سیده زهرا حسینی راوی کتاب (( دا )) در فرهنگسرای طوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، همایون امیرزاده ضمن بیان خاطرات و رشادت های رزمندگان استان هرمزگان در هشت سال دفاع مقدس گفت : بسیجیان و رزمندگان سلحشور هرمزگانی نقشی اساسی در بسیاری از عملیات ها بالاخص شناسایی مناطق صعب العبور داشته اند و سرگذشت هر یک از آنها می تواند اثری ارزشمند در خصوص دفاع مقدس باشد.

وی افزود : سوژه های بسیار ناب و بکری در گوشه کنار استان از دفاع مقدس هنوز به جا مانده است که می باید نویسندگان و مولفان استان نسبت به ثبت و ضبط آن اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص کتاب ارزشمند (( دا )) خاطر نشان ساخت : این اثر ارزشمند دارای لحضه ها و صحنه های ناب از شرایط و وضعیت دفاع مقدس از نگاه یک زن مبارز می باشد که با حساسیت و دقت نظر خاصی به رشته تحریر در آمده و هر مخاطبی با خواندن آن ، شرایط هشت سال دفاع مقدس را به خوبی لمس خواهد کرد.

همایون امیرزاده تصریح نمود : همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند این اثر ارزشمند و گرانسنگ ظرفیت مطرح شدن در سطح جهانی را دارد و زمان آن رسیده است که فرهنگ دفاع مقدس را بیشتر از گذشته در قالب آثار فرهنگی به جهان معرفی نمائیم.

در ادامه سیده زهرا حسینی به دلایل نوشتن کتاب ((دا)) پرداخت و گفت : پس از جنگ دشمنان سعی داشتند با تبلیغات گسترده تفکر دفاع مقدس را در میان جوانان از بین ببرند و مکررا القاء می کردند رزمندگانی که در جنگ شرکت کردند افرادی احساسی و سیر از جان بودند که جنگ را راهی برای مرگ می دانستند .

وی افزود : با این هجمه ها به این نتیجه رسیدم که باید از دفاع مقدس ، دفاع کرد و نتیجه آن کتاب (( دا )) بود که الحمد ا... مورد استقبال بی نظیر هموطنان و حتی مخاطبان خارج از کشور قرار گرفته است .

راوی کتاب (( دا )) خاطرنشان ساخت : در روایت این اثر سعی کرده ام وقایع و حوادث آنگونه که بوده منعکس شود و از هرگونه اغراق و داستان پردازی خوداری شود و تمام ماجرا ها حقیقی و مستند می باشد.

محمد خطیب زاده از مولفان استان هرمزگان در این نشست خطاب به رزمندگان ، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس گفت : بیان ، ثبت و ضبط خاطرات هشت سال دفاع مقدس از منظر هر کدام از شما می تواند یک کتاب (( دا )) باشد و سعی کنید این گنجینه عظیم را برای تمام اعصار حفظ نمائید.

هرمزگان
اشتراک در
کلیدواژه ها: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : استان هرمزگان مملو از سوژه های ناب دفاع مقدس است
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید