نمایش جزییات خبر
۱ اسفند ۱۳۹۰ ۲۰:۱۸

باحضور رئیس جمهوری و وزیر ارشاد؛ برگزیدگان جشنواره بین المللی شعر فجر تجلیل شدند

برگزیدگان و تقدیرشدگان ششمین جشنواره بین المللی شعر فجر با حضور محمود احمدی نژاد رییس جمهوری و " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی و حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری تجلیل شدند.
باحضور رئیس جمهوری و وزیر ارشاد؛ برگزیدگان جشنواره بین المللی شعر فجر تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، در این دوره از جشنواره 50 داور حدود 55 هزار اثر ارسالی از یک هزار و 451 شاعر را مورد ارزیابی قرار دادند که در نهایت پس از بررسی گروه داوری نفرات برگزیدگان و شایستگان تقدیر در پنج حوزه رقابتی به شرح زیر معرفی شدند.

در بخش شعر سنتی، حسن روشان از خراسان شمالی اول شد، رضا نیکوکار از گیلان درجایگاه دوم قرار گرفت و شیما احمدی از تهران سوم شد.

بخش شعر سپید و نیمایی برگزیده اول و دوم نداشت و مقام سوم به صورت مشترک به قربان بهاری از تهران و سیدرسول پیره از البرز رسید.

تقدیرشدگان این بخش نیز حمیدرضا اقبالدوست از گیلان و تیمور آقا محمدی از آذربایجان شرقی بودند.

در بخش شعر کودک و نوجوان رتبه های دوم و سوم به ترتیب به عباسعلی سپاهی یونسی از خراسان رضوی و فاضل ترکمن از تهران رسید. این بخش برگزیده اول نداشت.

سیداحمد میرزاده از خراسان رضوی و حمید هنرجو از تهران به عنوان تقدیرشدگان این بخش معرفی شدند.

بخش سرود و ترانه نیز رتبه برتر نداشت اما رتبه دوم به امینه دریانورد از هرمزگان و رتبه سوم به یاسر قنبرلو از استان قزوین رسید.

زهرا محدثی خراسانی از خراسان رضوی، محمد مرادی از فارس و محمد گودرزی دهریزی از تهران نیز به عنوان تقدیر شدگان بخش پژوهش معرفی شدند.

برگزیدگان اول،دوم و سوم این جشنواره به ترتیب 10 ، 8 و 6 میلیون تومان جایزه دریافت کردند ضمن اینکه مجموعه شعر منتخبین نیز با حمایت وزارت ارشاد چاپ می شود و برگزیدگان به یک سفر فرهنگی خارج کشور اعزام خواهند شد.

آیین اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر عصرامروز -دوشنبه- با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی مسوولان فرهنگی و شاعران در تالار وحدت برگزار شد.

ششمین جشنواره بین المللی شعر فجر که 17 بهمن در کرمانشاه افتتاح شده بود امروز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید