نمایش جزییات خبر
۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۰:۵۴

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی : موسیقی همواره با حکمت وعرفان پیوند عمیق دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موسیقی و نغمه ها همواره با حکمت و عرفان پیوندی عمیق و ناگسستنی دارد ، گفت : اهتمام ویژه عالمان و بزرگان به این مقوله از گذشته تاکنون گواهی بر این پیونداست.
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی : موسیقی همواره با حکمت وعرفان پیوند عمیق دارد

 به گزارش روابط عمومی وامور بین المللوزارت فرهنگوارشاد اسلامی، سید' محمد حسینی ' شامگاه یکشنبه در آیین اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر که در تالار وحدت برگزار شد، ضمن قدردانی از دست اندر کاران و هنرمندان عرصه موسیقی ، جشنواره بیست و هفتم را چشمگیر و پررونق تر از سالهای گذشته عنوان کرد .

وی به حضور قابل توجه اساتید ، پیشکسوتان ،هنرمندان وجوانان از یازده استان کشور در این دوره از جشنواره فجر اشاره کرد و گفت : اجراهای همزمان در پنج استان کشور بر اقبال و غنای این جشنواره افزود .

حسینی در ادامه استقبال هنرمندان خارجی از این جشنواره را نیز قابل تعمق دانست و افزود : استقبال هنرمندان خارجی از این جشنواره قابل توجه بود که نشان از اقبال بخش بین المللی و روی خوش مخاطبان به این دوره از جشنواره داشت.

وی در ادامه گفت : موسیقی در نزد بزرگان نیز دارای جایگاه است که نشان از اهتمام ویژه عالمان و بزرگان از گذشته تاکنون به مقوله موسیقی بوده است .

وی خاطر نشان کرد: در سالهای اخیر رهبر معظم انقلاب مدتها درس خارج خود را به بحث موسیقی اختصاص دادند که این مهم نیز بیانگر جایگاه و اهمیت رفیع موسیقی است .

عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : پس از انقلاب اسلامی، هنرمندان در عرصه موسیقی کشور همواره با اجراهای مختلف و در مناسبت های متعدد در شادی ها همچون دستیابی به دستاوردهای هسته ای ، پیروزی در میادین ورزشی و صحنه های گوناگون با مردم همگام بوده و به غرور ملت پر شور ایران افزوده اند .

حسینی در ادامه با تکریم از هنرمندان بیان داشت : هنرمندان موسیقی با بهره گیری از شعرهای مردانی چون مولوی ، سعدی ، حافظ و ... بر غنای ابیات شعرا افزودند و مردم را با شاعران پر آوازه کشور ببشتر نزدیک کردند .

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در خاتمه ابراز امیدواری کرد روز به روز با همت و تلاش هنرمندان موسیقیایی کشور شاهد رشد و رونق موسیقی باشیم .

در این مراسم از هنرمندان برگزیده بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجرو برخی از پیشکسوتان موسیقی کشور تجلیل به عمل آمد .

آببن اختتامیه بیست وهفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر شامگاه یکشنبه با حضور "سید محمد حسینی "وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی،حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر و شماری از مسوولان هنری و جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی و برگزیدگاناین جشنواره در تالار وحدت تهران برگزارشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید