نمایش جزییات خبر
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۳:۴۰

وزیر ارشاد تاکید کرد :توجه ویژه به موضوع نماز در ساخت تولیدات فرهنگی و هنری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توجه ویژه به موضوع نماز در ساخت تولیدات فرهنگی و هنری تاکید کرد.
وزیر ارشاد تاکید کرد :توجه ویژه به موضوع نماز در ساخت تولیدات  فرهنگی و هنری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 'سیدمحمد حسینی' روز یکشنبه در گردهمایی مسوولان و فعالان عرصه نماز در این وزارتخانه گفت:  در ساخت آثار هنری باید نسبت به مبحث نماز و عبادت الهی اهتمام  ویژه ای صورت گیرد.

وی با تقدیر از فعالان و تلاشگران عرصه نماز بویژه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباط با ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد را در ترویج و انس همگان با نماز موثر دانست.

حسینی با اشاره به به بحث پیوست فرهنگی مصوب شده در همه دستگاههای اجرایی کشور گفت: سازمان‌ها باید به اندیشه، حالات،روحیه و سجایای اخلاقی نیروهای خود بیشتر توجه کنند.

وی به آیه 14 سوره طاها اشاره کرد و گفت: نماز به عنوان ذکر و یاد خدا است، اگر انسان به یاد خدا باشد سعادت دنیوی و اخروی او تأمین خواهد شد.

به گفته حسینی ذکر خدا یعنی در هر حالتی حتی تجارت و کارهای مادی و دنیوی نیز باید  طبق موازین و دستورات الهی عمل کرد تا حرص و طمع بر انسان غلبه نکند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد:  یاد خدا بودن یعنی اینکه بدانیم در محضر الهی هستیم و تمامی اعمال و کردار انسان توسط خدا دائما ارزیابی , ثبت و ضبط می شود.

حسینی افزود: زمانی که به یاد خداوند باشیم باری تعالی نیز به یاد ما خواهد بود و اگر یک لحظه مشمول الطاف الهی اش نباشیم قطعا به بیراهه خواهیم رفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: یاد خداوند باعث می‌شود انسان ترس و وحشتی نداشته باشد و دائما به امدادهای الهی امیدوار باشد و رنج‌ها و سختی‌های دنیا را آزمونی برای خودش تلقی کند.

وی در ادامه به جمله زیبای حضرت زینب کبری (س) در مجلس یزیدیان اشاره کرد و افزود: زمانی از ایشان درباره سختی ها و دشواریهای کربلا سوال شد،فرمودند :" ما چیزی جز زیبایی ندیدیم"، وقتی انسان به یاد خداوند باشد مسلما همه سختی‌ها را زیبا می‌بیند.

حسینی با بیان اینکه نخستین چیزی که مورد محاسبه و سنجش در روز قیامت قرار می گیرد نماز است، گفت: کسی که به یاد خدا باشد در مورد هر گونه بی‌عدالتی، تبعیض و سهل‌انگاری مراقبت می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انگیزه فراوان برای انجام مسئولیت‌ها و وظایف محوله را از دیگر آثار یاد خدا ذکر کرد و گفت: امام حسین (ع) در روز عاشورا فرمودند: همه کارهایی که انجام می‌شود در محضر الهی است، برای همین تحمل آنها آسان است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به مدیران این وزارتخانه با اشاره به فرارسیدن سال جدید بر تهیه و تنظیم برنامه‌های جامع , کامل و منسجم  تاکید کرد.

حسینی با بیان اینکه صداقت و راستی مسئولان مردم را  بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهد، اظهار داشت:  وقتی مسئولان کار خود را کامل و بدون کم و کاست انجام دهند مردم  نیز جذب معنویت و نماز خواهند شد.

حسینی با اشاره به تشرف شان استون، بازیگر و کارگردان آمریکایی به دین اسلام اظهار داشت: مردی از هالیوود به ایران می‌آید و تحت تأثیر معنویت موجود, مسلمان می‌شود، پس می‌توان با صداقت و راستی فاصله‌ها را کم و ایمان‌ را تقویت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیاری از نمایندگان با تعریف و تبلیغ سعی می‌کنند، محبوب‌القلوب مردم شوند.

حسینی تاکید کرد: برای محبوب شدن باید به دستورات و آیات قرآن رجوع کرده و عمل صالح انجام داد , تنها با پول خرج کردن و تبلیغات نمی‌توان محبوب شد.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آیات 142 و 143 سوره نساء نیز یادآور شد: فرد منافق به دلیل فراموش‌کردن خدا و دو رویی منافق می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود از ستاد عالی کانون‌های مساجد به خاطر چاپ کتاب نظام‌نامه جامع برای کتابخانه‌های مساجد قدردانی کرد.

 وی گفت: مقام معظم رهبری بر افزایش سرانه مطالعه تأکید دارند و ما امیدواریم تمامی مساجد کشور به کتابخانه مجهز شوند.
حسینی بر به بکارگیری نیروهای متدین و متعهد  تاکید کرد و گفت: برای جذب نیرو در مراکز جدید  باید بر بحث تدین ،نمازخوانی  و عمل به فرایض دینی و مذهبی افراد دقت شود.

در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزیدگان فعالان عرصه نماز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل بعمل آمد.  

گردهمایی مسوولان و فعالان عرصه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه با حضور " سید محمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،معاونین وی،شماری از مسوولان فرهنگی کشور و جمعی از فعالان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن سینمایی این وزارتخانه برگزار شد..

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید