نمایش جزییات خبر
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۰۴

وزیر ارشاد تاکید کرد :صمیمیت بین ادیان مختلف از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه به دنبال مشترکات فراوان با ادیان هستیم که ما را در نقاط مشترک پیوند دهد،تاکید کرد: صمیمیت بین ادیان مختلف از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.
وزیر ارشاد تاکید کرد :صمیمیت بین ادیان مختلف از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی،"سیدمحمد حسینی" شامگاه شنبه در نشست صمیمی و ضیافت شام که با حضور جمعی از اصحاب دین، اندیشه و سیاست اقلیت‌های دینی (پیروان ادیان توحیدی) برگزار شد ضمن تقدیر از حضور نماینده آشوریان، آرامنه، زرتشتیان و کلیمیان اظهار داشت:زندگی  تمامی پیروان ادیان با صفا و صمیمیت در کنار هم از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه در ایران برخلاف نقاط مختلف دنیا که پیروان ادیان به دنبال اختلافات با یکدیگرند، اضافه کرد: در کشور ما با اقلیت‌های مذهبی با کشف اشتراکات دین یکدیگر با دوستی، محبت و احترام در کنار یکدیگر زندگی می‌کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) قبل از اینکه یک سیاست مدار باشد یک موحد بود و همیشه در حال راز و نیاز با خدا به سر می‌برد.
وی ادامه داد: بنابراین کسی که توحید را سرلوحه کار خود قرار داده باشد پیروان توحید را نیز دوست خواهد داشت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: امام راحل همواره احترام به مردم از هر قوم و قبیله‌ای را وظیفه شخصی خود می‌دانستد و برای برقراری عدالت و رفاه انقلاب ایران را رهبری کرد.
حسینی تاکید کرد: کسی که موحد و خداپرست باشد به دنبال ظلم و ستم به دیگران نیست.
عضو کابینه دولت دهم اظهار داشت: اهم اکنون شاهد هستیم مقام معظم رهبری با تاسی از حرکات و روحیه امام خمینی (ره) به رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران را به عهده دارد.
حسینی با تاکید بر اینکه ما به دنبال مشترکات ادیان مختلف هستیم، گفت: البته این مشترکات که فراوان هم هستند می‌تواند ما را در نقاط مشترک پیوند دهد. مانند همان اتفاقی که در ابتدای انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی در ایران افتاد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود به حقوق اقلیت‌های مذهبی و دینی در ایران اشاره کرد و گفت: اقلیت‌های دینی در ایران مانند مردم عادی، نماینده در مجلس دارند که این نماینده حق مستقیم رای برای انتخاب و رییس مجلس را دارد.
وی در پایان یاد آورشد: آداب و سنن فراوانی مثل نوروز در ایران وجود دارد و همانطور که از سال گذشته شاهد بودیم این آداب نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها به زیبایی برگزار می‌شود که در آن تمامی اقلیت‌ها حضور دارند.
نشست صمیمی " سید محمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور شماری از نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلش شورای اسلامی و جمعی از اصحاب دین، اندیشه و سیاست اقلیت‌های دینی (پیروان ادیان توحیدی) شامگاه شنبه در هتل  لاله تهران  برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید