نمایش جزییات خبر
۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۹:۴۱

با حضور وزیر ارشاد؛ بخش ویژه بیداری اسلامی وعدالتخواهی جهانی جشنواره تجسمی فجرگشایش یافت

بخش ویژه بیداری اسلامی و عدالتخواهی جهانی چهارمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور" سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت.
با حضور وزیر ارشاد؛ بخش ویژه بیداری اسلامی وعدالتخواهی جهانی جشنواره تجسمی فجرگشایش یافت

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، " سید محمد حسینی " در این مراسم که شامگاه شنبه در موزه هنرهای معاصر فلسطین انجام شد از آثار موجود دراین موزه بازدید و از نزدیک در جریان روند قرار گرفت.
بخش ویژه چهارمین جشنواره تجسمی فجر به موضوع بیداری اسلامی و عدالتخواهی جهانی اختصاص دارد که در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، عکاسی، پوستر، مجسمه‌سازی، سفال، تصویرگری، نگارگری و کاریکاتور برگزار می‌شود.
در این بخش 299 اثر از 232 هنرمند به نمایش گذاشته می‌شود که 31 اثر در رشته عکاسی از 11 عکاس، 125 کاریکاتور از 100 کاریکاتوریست، 43 اثر در رشته پوستراز 37 هنرمند،22 اثر در رشته تصویرگری از 13 تصویرگر، 22 اثر در رشته سفال از 21 سفالگر، 10 اثر در رشته نقاشی از 9 هنرمند، 13 اثر در رشته مجسمه‌سازی از 12 مجسمه ساز و 21 اثر نگارگری از 21 هنرمند نگارگر و 12 اثر خوشنویسی از 11 هنرمند با یکدیگر رقابت می‌کنند.
همچنین آثاری از فریدون فخری جوقان، حسین عصمتی، مجید سعیدی، پویان طباطبایی، مینا صدری، عسگر مرادی، پریسا فروتن، محمود محرومی، علیرضا اسکندری، سحر خراسانی، سارا بروجنی، فربد همت آزاد، مریم چیت ساز، حسین نوروزی و حسین یوزباشی در این نمایشگاه ارائه می شود. 
این نمایشگاه تا 25 اسفند ماه جاری پذیرای بازدیدکنندگان است.
چهارمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر تهران (آثار هنرمندان مدعو)، مؤسسه فرهنگی، هنری صبا (آثار رقابتی نقاشی، خوشنویسی، نگارگری و پوستر)، فرهنگسرای نیاوران (آثار رقابتی عکاسی و سفال)، موزه هنر امام علی (ع) (آثار رقابتی کاریکاتور، تصویرگری و مجسمه)، موزه هنرهای معاصر فلسطین (آثار بخش ویژه بیداری اسلامی و عدالتخواهی جهانی) و 30 استان برگزار شده است.
جشنواره هنرهای تجسمی فجر تا 14 اسفند ماه برپاست.
بخش ویژه بیداری اسلامی و عدالتخواهی جهانی شامگاه شنبه با حضور " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر ارشاد و محمود شالویی و جمعی از هنرمندان و مسوولان فرهنگی و هنری در موزه هنرهای معاصر فلسطین آغاز بکار کرد

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید