نمایش جزییات خبر
۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۲۳:۱۲

وزیر ارشاد در قزوین تصریح کرد: فیلمهای حاضر در بخش مسابقه جشنواره فجر برگرفته از ارزشهای انقلاب بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلم های حاضر در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم فجر امسال برگرفته از ارزش های انقلاب و دفاع مقدس بودند و این روند در سینما ادامه خواهد یافت.
وزیر ارشاد در قزوین تصریح کرد: فیلمهای حاضر در بخش مسابقه جشنواره فجر برگرفته از ارزشهای انقلاب بود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، "سید محمد حسینی" شامگاه جمعه لحظاتی  پیش در آیین پایانی اکران سی امین جشنواره فیلم فجر که در قزوین برگزار شد افزود: امسال نظم و ترتیب جشنواره فیلم فجر خوب بود و یک گام بزرگ به جلو در راه برگزاری جشنواره برداشته شد.

وی اظهار داشت: باگذشت 33 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، زمان آن رسیده است که با بهره‌گیری از زبان هنر بخصوص سینما، گسترش فرهنگی و هنری و بالندگی بصری را در مناطق و اقوام گوناگون ایرانی بیش از گذشته شاهد باشیم.

نایب رئیس شورای عالی سینما با اشاره به اینکه امسال برنامه‌ریزی مدونی برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان‌ها صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: نمایش آثار برتر سینمایی جشنواره در استانها، آشنایی با آثار سینمایی ایران و ارتقای بینش و آگاهی مخاطبان، توسعه فرهنگی و هنری استان‌ها، برپایی جشن و شور و شوق انقلابی همزمان با جشن بزرگ سینمای ایران، حضور هنرمندان و سینماگران مطرح کشور در استان‌های مختلف را شاهد بودیم.

حسینی اضافه کرد: شناسایی و معرفی آثار برتر سینمایی از دید مخاطبین استان‌ها و هنرمندان و کارشناسان هر منظقه، برای ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر بین دست‌اندرکاران سینمای کشور، هنرمندان، مردم و مسوولان، ترغیب و تشویق هنرمندان و فیلمسازان به تولید آثار سینمایی متناسب با ذوق و سلیقه‌های مخاطبین استانی بود.

وی تاکید کرد: ایجاد امید و آگاهی با تاکید بر اخلاق‌ مداری، تقسیم و توزیع عادلانه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و سینمایی در همه مناطق کشور، کشف و شناسایی هنرمندان و کارشناسان سینمایی و تعامل با هنرمندان و مسوولان پاییتخت از اهداف برگزاری جشنواره سی‌ام فیلم فجر در استان‌ها است.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: نمایش فیلم‌های سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر در استان‌های لرستان، کرمان و اصفهان، قزوین، خوزستان، البرز و سیستان و بلوچستان برگزار شد و تجربه موفقی برای برگزاری این جشنواره در شهرستانها بود.

عضو کابینه دولت دهم ادامه داد: وقتی که رهبر انقلاب با آن همه مشغله و مسوولیت و کارهای فراوان، این اعتنا و عنایت را به اهالی سینما دارند و فیلم‌ها را می‌بینند و تشویق می‌کنند، قطعا همه مسوولان و مدیران، باید توجه و دقت بیشتری داشته باشند.

به گفته حسینی، فکر و اندیشه، جوهره سینما است و فیلمی که پایه‌هایش بر فکر استوار نباشد، تصاویری متحرک است.

نایب رئیس شورای عالی سینما، به حضور 'علی استون' فیلمساز تازه مسلمان شده آمریکایی اشاره و اظهار کرد: متاسفانه دشمنان در طول تاریخ اسلام را دین شمشیر و خشونت معرفی کرده اند در حالی که اینگونه نیست و اسلام حامی مظلومان است.

حسینی تاکید کرد: واقعا اگر اسلام که مظهر زیبایی و کمال است به خوبی به همگان معرفی شود، همه مردم دنیا جذب آن می‌شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  یادآور شد: امروز فیلم های بسیاری علیه اسلام و مسلمانان در هالیوود ساخته می شود و امیدوارم سینماگران ما با تولید فیلم های سینمایی، تعریف صحیحی از دین مبین اسلام به جهانیان ارائه داده و پاسخ فیلم های ضد اسلامی را اینگونه بدهند.

حسینی خاطر نشان کرد: مسلمان شدن دو میهمان خارجی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در سال جاری نشانگر این است که فرهنگ انقلاب و ملت ایران جاذبه‌ای دارد که می‌تواند قلوب را به سمت خود جذب کند و حیف است اگر این فرهنگ در قالب هنر و سینما دیده نشود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دشمنان نظام هویت ما را نشانه گرفته اند، بنابر این وظیفه نخبگان فرهنگی است که به سینمای ایران کمک کنند تا آثاری تهیه و تولید شود که سبب سربلندی ایران اسلامی و بیانگر هویت واقعی ایران در جهان شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه، تنوع فیلمها را از ویژگی های مهم جشنواره امسال فیلم فجر عنوان و اظهار کرد: به طور نمونه در بخش دفاع مقدس آثار خوبی تولید شده است.

حسینی در خاتمه سخنان خود یادآور شد: ساخت فیلم شور شیرین در ارتباط با زندگی سردار رشید اسلام، شهید محمود کاوه به همت جواد اردکانی دِینی بود که بر دوش هنرمندان خراسانی قرار داشت و به سرانجام رسید.

" سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر جمعه برای افتتاح چند طرح و پروژه فرهنگی و هنری و حضور در اختتامیه جشنواره فیلم فجر وارد استان قزوین شد. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید