نمایش جزییات خبر
۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۲۱:۳۲

وزیر ارشاد در قزوین تصریح کرد: جهان امروز تشنه فرهنگ و هنر ایرانیان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهان امروز را تشنه فرهنگ ایران اسلامی دانست وگفت: ملت ایران نشان داده اند که نگاه جهانیان به فرهنگ، هنر، انقلاب و اندیشمندان و مسوولان جمهوری اسلامی ایران است.
وزیر ارشاد در قزوین تصریح کرد: جهان امروز تشنه فرهنگ و هنر ایرانیان است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی" شامگاه جمعه در مراسم آغاز بکار سرای اهل قلم استان قزوین با بیان این مطلب افزود: شاسته است هنرمندان کشور علاوه بر داخل در عرصه های جهانی نیز با بکارگیری ظرفیت و توانمندی های خود حضور پررنگ و جدی داشته باشند.

وی اظهار کرد: هم اکنون با وجود فضاهای مجازی و کتابخانه های دیجیتال فرصت های جدیدی برای ما ایجاد شده است که باید از این فضا به عنوان فرصتی برای انتقال پیام انقلاب به سراسر دنیا استفاده کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: فرهنگ، هنر، شعر و ادب مقوله هایی نیستند که انسان براحتی از آنها جدا شود، زیرا این مقوله ها با وجود انسانها عجین شده اندو تا آخرین لحظه عمر همراه بشر خواهد بود.

حسینی اظهار داشت: براساس اعلام جهانیان جمهوری اسلامی تنها کشوری است که در دنیا سربلند و سرافراز با قدرت و استواری مقابل نظام های سلطه گر و دیکتاتور ایستاده است.

عضو کابینه دولت دهم با تاکید براینکه نگاه وانتظار کشورهای منطقه از جمهوری اسلامی ایران بیش از یک کشور عادی است، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ اصیل و غنی به همراه هنر ایرانیان برای جهانیان تبیین شود.

حسینی ادامه داد: رسالت مهم که برعهده هنرمندان و نویسندگان اهالی قلم این است که باید این نعمت خدادادی را در به نحو شایسته ای در جهت ارایه به جامعه استفاده کنند.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی بابیان اینکه خداوند در قرآن کریم انسانها را به خواند و نوشتن ترغیب می کند، تاکید کرد: رسالت هنرمندان و نویسندگان با توجه به آیات این کتاب آسمانی بیش از گذشته است.

حسینی در ادامه ،کتاب و کتابخوانی را لازمه رشد و پیشرفت هر جامعه ای دانست و خاطرنشان کرد: کتاب متعلق به قشر و طبقه خاصی نیست همه آحاد جامعه به کتاب خواندن نیاز دارند.

نایب رئیس شورای عالی سینما در بخش دیگری از سخنانش بر تولید فیلم های سینمایی، تئاتر و موسیقی توسط نیروهای دلسوز و متعهد تاکید کرد و تشویق تولیدات فرهنگی و هنری منطبق با فرهنگ وآموزه های ایرانی و اسلامی را خواستار شد.

حسینی تصریح کرد: با توجه به اینکه هم اکنون دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی همه توانشان را برای تاثیر گذاری در افکار و اندیشه های نوجوانان و جوانان ما بکار گرفته اند شاهد مسلمان شدن فرزند یک کارگردان آمریکایی در ایران هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این مطلب که 'هر انسان عدالت خواه و ظلم ستیز جذب اسلام خواهد شد'، افزود: اسلام دینی جهانی و فراگیر است و مرزهای جغرافیایی و تعصبات نمی تواند مانع گسترش این دین الهی شود.

حسینی در پایان اظهار امیدواری کرد؛ سرای اهل قلم استان قزوین مکان مناسبی برای تقویت ادبیات داستانی، اندیشه، ادب و هنر ایرانی و اسلامی باشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید