نمایش جزییات خبر
۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۶:۴۴

وزیر ارشاد در نماز جمعه قم: مانور قدرت نمایی ملت ایران باردیگردرصحنه انتخابات رقم خواهد خورد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور آحاد مردم در صحنه انتخابات را مانور قدرت نمایی ملت سربلند ایران اسلامی توصیف کرد و گفت: باید مجلسی قدرتمند تشکیل تا در مسیر آرمان های امام (ره) و انقلاب اسلامی گام برداشته شود.
وزیر ارشاد در نماز جمعه قم:  مانور قدرت نمایی ملت ایران باردیگردرصحنه انتخابات رقم خواهد خورد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،" سید محمد حسینی " روز جمعه که در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) سخن می گفت با اشاره به نقش قم در شکل گیری انقلاب اسلامی ،تصریح کرد: نگاه ما به این شهر نگاه ملی و فراملی می باشد که پاسخگوی نیازهای جهان است.
 وی افزود: هر ساله جشنواره های متعدد فرهنگی و مذهبی در این استان برگزار می شود که از جمله آنها بزرگداشت مفاخر است .
 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر جایگاه قم در نشر و انتشار کتب در کشور اظهار داشت: سالانه 10 هزار عنوان کتاب در این شهر چاپ و منتشر می شود و قم در نشر کتب دینی جایگاه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.
نایب رئیس شورای عالی سینما در ادامه از ساخت فیلم سینمایی شیخ احمد قمی خبر داد و افزود : طرح ساخت فیلم سینمایی شیخ احمد قمی ارائه شده است، شخصیتی که به خاطر امانت داری، ایمان و سفر به تایلند به شخص دوم این کشور تبدیل شد و مسجدی را نیز در همان جا تاسیس کرد و به تبلیغ دین اسلام پرداخت.
حسینی همچنین با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم فعال هستند، اظهار داشت: تعداد 350 کانون فرهنگی هنری مساجد در قم فعالیت می کنند که این رقم در کل کشور 12 هزار کانون است.
 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند در تربیت نیروهای انقلابی و متعهد در کشور تاثیرگذار باشند.
 وی تصریح کرد که
انتخابات امسال حساسیت زیادی دارد و آزمون بزرگی برای مردم است تا با حضور گسترده در پای صندوق های رای سربلند بیرون آیند.

عضو کابینه دولت دهم افزود: انتخابات رسالت بزرگی برای مردم است چرا که دشمن تبلیغات بسیاری راه انداخته تا حضور مردم را در انتخابات کم رنگ کند و ایران نتواند به عنوان یک نظام الگو و الهام بخش در جهان ظاهر شود و دشمن تحریم و تهدید را عملی سازد.

حسینی انتخابات را مانور قدرت نمایی ایران دانست و افزود: با حضور گسترده مردم تهدید ها برطرف می شود و نظام اسلامی با اقتدار در عرصه های داخلی و جهانی گام برمی دارد.

وی افزود: مردم فردی را به عنوان نماینده خود انتخاب می کنند که ولایت مدار، متخصص و ادامه دهنده اهداف چشم انداز جمهوری اسلامی ایران باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان گفت: مدیران و مردم نباید لحظه ای از دشمن غافل شوند زیرا امروز دشمن دست به جنگ نرم، رسانه ای ، تبلیغی در فضای مجازی برای تخریب عقاید جوانان زده است و خنثی سازی جنگ نرم نیازمند استفاده از نیروهای نخبه و فرهنگی کشور است.

حسینی در بخش دیگر سخنان، ضمن گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم گفت: حضور این بانو در شهر قم باعث توجه روز افزون مردم متدین استان قم به آموزه های اهل بیت(ع) و آغاز قیام انقلاب اسلامی از این شهر و صدور آن به جهان شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با تمام تبلیغاتی که سایت ها و رسانه های غربی در دلسرد کردن مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن انجام دادند باز حضور مردم در راهپیمایی پاسخ کوبنده ای به توطئه های دشمنان اسلام بود.

عضو کابینه دولت دهم با اشاره به پیشرفت ایران در عرصه های علمی و فناوری گفت: غنی سازی انرژی هسته ای، نانو، هواو فضا، سلول های بنیادی ، ارسال ماهواره های نوید و امید نشانگر رشد شتابان کشور ایران و عصبانیت دشمنان اسلام از این پیشرفت و ترور شخصیت های علمی و نخبگان است.

حسینی افزود: انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی(ص) پاسخ گوی همه نیازهای بشری است و مردم جهان این را فهمیده اند که با تدوین قانوان اساسی و سیستم حکومتی اسلامی می توان به اهداف رسید از این رو مردم یمن، مصر و بحرین در مقابل استبداد و دیکتاتور ها ایستاده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به معرفی تعالیم اسلام و دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه جهانی گفت: جوامع غربی از این وحشت دارند که موج ترقی خواهی و عدالتخواهی اسلام در جهان طنین انداز شده و سیاست های آنها عملی نشود.

حسینی افزود: وضعیت فعلی جهان با افول قدرت غرب و رژیم صهیونیستی فرصت خوبی است تا ارزش های والای اسلامی و انقلابی را تببین و به جهان معرفی کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نگاه به استان قم فراملی است، برگزاری شعر آیینی، بزرگداشت علما ومراجع، برپایی نمایشگاه های تخصصی کتاب حوزه، کودک و نوجوان، جشنواره کریمه اهل بیت(ع)، تولید نرم افزارها و رسانه های دیجیتالی، تربیت نیروهای قرآنی، راه اندازی کتاب خانه مرکزی، راه اندازی تالار مرکزی در قم را از اقدمات فرهنگی و در دست اجرای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان قم برشمرد.

حسینی در خاتمه با بیان اینکه حضور آحاد ملت ایران در صحنه انتخابات پاسخ کوبنده ای به دشمنان و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، ابراز امیدواری کرد همگان با همدلی ،وحدت و یکپارچگی حضور حماسه تاریخی ماندگار دیگری را رقم زده و به رخ جهانیان بکشند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید