نمایش جزییات خبر
۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۴:۵۱

وزیر ارشاد : آثار منتخب سی امین جشنواره فیلم فجر برگرفته از ارزش های انقلاب بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلم های حاضر در بخش مسابقه سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر برگرفته از ارزش های انقلاب و دفاع مقدس بودند و این روند در سینما ادامه خواهد داشت.
وزیر ارشاد : آثار منتخب سی امین جشنواره فیلم فجر برگرفته از ارزش های انقلاب بود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،سید 'محمد حسینی' در مراسم اختتامیه بخش تجلی اراده ملی سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر با تقدیر از سازمان های مشارکت کننده در برپایی این رویداد سینمایی اظهار داشت: تقدیر، تحسین و تجلیل تاثیر بسزایی در ترغیب فیلمسازان در تولید آثار سینمایی تاثیر گذار دارد.

وی افزود: منکر تاثیرات نقد در ارتقای کیفی آثار سینمایی نیستیم اما سرشت انسان به گونه ای است که می تواند با تحسین و تجلیل به نحوی شایسته تر به کار خود ادامه دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری و نگاه ویژه معظم له به مقوله سینما یادآور شد: همه مدیران ما باید به تبعیت از رهبر معظم انقلاب توجهی ویژه به سینما به عنوان هنری تاثیرگذار در زندگی مردم داشته باشند.

نایب رئیس شورای عالی سینما در ادامه با اشاره به مسلمان شدن 'شان استون' فیلمساز آمریکایی تصریح کرد: گرایش این فیلمساز و بازیگر به دین اسلام نشان داد چنانچه این دین مبین که مظهر زیبایی است به درستی به مردم دنیا معرفی شود بدون شک همه جذب آن خواهند شد.

حسینی تاکید کرد: بسیاری از مسلمانان در صدر اسلام با دیدن رفتار پیامبر اکرم (ص) مسلمان شدند و چنانچه مردم بدانند دین اسلام، آیین رافت، مروت و احسان و گذشت است آنرا می پذیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب نام علی از سوی شان استون به عنوان نام خود پس از گرایش به دین اسلام را نشان از جایگاه والای حضرت علی (ع) دانست و این امر را نشان از درک صحیح استون از دین اسلام قلمداد کرد.

حسینی با بیان اینکه آثار حاضر در سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر فیلم هایی برگرفته از ارزش های انقلاب و دفاع مقدس بودند اظهار امیدواری کرد روز به روز شاهد پویایی سینمای ایران باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: امروز فیلم های بسیاری علیه اسلام و مسلمانان در هالیوود ساخته می شود و امیدوارم سینماگران ما با تولید فیلم های سینمایی، تعریف صحیحی از دین مبین اسلام به جهانیان ارائه داده و پاسخ فیلم های ضد اسلامی را اینگونه بدهند.

حسینی به شان استون توصیه کرد در راهی که انتخاب نموده استقامت کرده و در برابر هجمه احتمالی رسانه های غربی و گروه های مختلف ، این فاکتور استمرار داشته باشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید