نمایش جزییات خبر
۲۴ بهمن ۱۳۹۰ ۱۳:۳۲

وزیر ارشاد:جریان ‌سازی فرهنگی اصل کار استفاده صحیح مدو لباس درجامعه است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جریان‌سازی فرهنگی را اصل کار استفاده صحیح از مد و لباس در جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: به واسطه آن می توانیم پوشش مناسب اسلامی -ایرانی را ارائه دهیم
وزیر ارشاد:جریان ‌سازی فرهنگی اصل کار استفاده صحیح مدو لباس درجامعه است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،" سید محمد حسینی " روز دوشنبه در آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه مد و لباس ایرانی -اسلامی که در ساختمان مرکزی آن برگزار شد با بیان این مطلب افزود: در کشور علاقه‌مندان فراوانی برای این تولیدات وجود دارد و اعتقادات مردم در این عرصه مستحکم است ،در حالیکه بعضا اوضاع و احوال را به گونه ناصحیح نمایان می‌کنند که انگار مردم به این تولیدات علاقه ای ندارند.

وی نمونه بارز این غیرت و همت و باور را حضور میلیونی مردم در راهپیمایی با شکوه یوم الله 22 بهمن عنوان کرد و افزود:‌ در شرایطی که دشمن دست به تهدید و تحریم های فراوانی زده است، مردم مقتدرانه و غیرتمندانه با عزمی جدی و پولادین در صحنه حاضر شدند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور خاطر نشان کرد: بحث پوشش و حجاب اصل مسلمی است که در آیات قرآن بر آن تاکید شده تا به تشویق و ترغیب فرزندان خود برای پوشش مناسب اسلامی پرداخته شود.
حسینی یاد آور شد: عرضه و ارایه نمونه‌های صحیح از مد و لباس کمتر در جامعه مورد توجه قرار گرفته است،در حالیکه قرآن ابتدا به امر به معروف دعوت می‌کند و در ادامه خط قرمز‌ها را تعیین می کند.
به گفته وی این معروف باید در جامعه تبیین شده باشد تا بتوانیم الگوهای آن را دنبال کنیم اما در این زمینه درست عمل نمی‌کنیم و انتظار داریم که جوانان در چنین شرایطی پذیرای سخنان ما باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: وقتی می‌خواهیم جامعه را به پوشش و حجاب درست دعوت کنیم، باید مصادیق خارجی آن وجود داشته باشد نه اینکه دیگران کالاهای خود را به زیبایی ارائه کنند و ما در برابر آن مدل‌های محدودی داشته باشیم و بخواهیم راه به جایی ببریم.
حسینی اظهار داشت: البته این حرکت در کار گروه ساماندهی مد و لباس به تازگی شروع شده و خوشبختانه در ادامه آن اقداماتی برای برپایی نمایشگاه‌های دائمی در دستور کار قرار دارد تا در عین فرهنگ‌سازی کار جدی در این عرصه انجام دهیم.
 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم چنین فضاسازی در عرصه مد و لباس ایرانی ـ اسلامی اظهار داشت:‌ باید بر اساس این الگوها گفتمان حاکم در جامعه را تغییر دهیم و قطعا در چنین مسیری نیاز به کمک دیگران هست، چه بسا که امروز از وزارت صنایع و معادن بیشترین انتظار می‌رود و دستگاه‌های مختلف نیز در کنار آن موظف شده‌اند تا هر کدام به اندازه‌ای کار را پیش ببرند تا در ادامه شاهد یک اتفاق فرهنگی و ایجاد شرایطی بهتر باشیم.
حسینی در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه در آغاز این راه نباید توقع کار صددر صد ایده آل و مطلوب داشت ،گفت: قطعا در این مسیر مشکلات و نقاط ضعفی هم وجود دارد.
وی ادامه داد: نقدها باید منصفانه باشد. چه بسا که تاکنون بودجه مناسب برای کارهای جدی در دست نداشته‌ایم اما خوشبختانه اعتبار مالی از سایر بخش‌ها کنار گذاشته شد تا این حرکت آغازی برای توسعه چنین مراکز دائمی در جهت تبادل نظر و هم اندیشی میان توزیع کنندگان،‌ تولیدکنندگان و طراحان باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در خاتمه اظهار امیدواری کرد تا از این استعدادها هرچه بیشتر بهره‌مند شویم و دیگران هم در این مسیر تشویق و ترغیب شوند تا طراحان بتوانند ایده‌های خود را مطرح کرده و تولید کنندگان و توزیع‌کنندگان به ترویج آن بپردازند تا در راستای آن گام‌های بلند‌تری برداشته شود.

در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان نرم افزار تولید ،طراحی ، فروش مد و لباس رونمایی شد.

این نرم افزار شامل 110 مدل مانتو و 40 مدل چادر اسلامی و همچنین مشخصات مراکز عرضه کننده آنها و دیگر مشخصات در حوزه مد و لباس است.

این نمایشگاه در بالاتر از میدان ولی عصر(عج)، نبش کوچه ناصر میزبان بازدیدکنندگان است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید