نمایش جزییات خبر
۲۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۷:۱۰

حسینی تاکید کرد: تعاملات فرهنگی با کشورهای آمریکای لاتین توسعه می‌یابد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روابط با کشورهای آمریکای لاتین را در سال های اخیر رو به گسترش خواند و گفت: توسعه ارتباط و تعاملات فرهنگی هنری با کشورهای آمریکای لاتین از اولویت های کاری این وزارتخانه است.
حسینی تاکید کرد: تعاملات فرهنگی با کشورهای آمریکای لاتین توسعه می‌یابد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'سیدمحمد حسینی' روز یکشنبه در حاشیه دیدار با شماری از فرهیختگان، دانشگاهیان، خبرنگاران و هنرمندان حوزه آمریکای لاتین در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون روابط سیاسی ما با این حوزه در حدبسیار مطلوب و خوب است و در تلاشیم که در دیگر عرصه های فرهنگی، اقتصادی و هنری نیز گام های خوبی برداشته شود.

وی با اشاره به تاسیس رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا و استقرار سفیر ایران در این کشور؛ از برنامه های آتی برای راه اندازی و تاسیس چند رایزنی فرهنگی در کشورهای حوزه آمریکای لاتین خبر داد.

حسینی در پاسخ به خبرنگاری در باره هدف از تاسیس شبکه تلویزیونی 'هیسپان تی وی' و حوزه پوشش رسانه ای آن توضیح داد: یکی از انگیزه های ایران برای تاسیس این شبکه علاقه مردم این کشورها برای آشنایی با فرهنگ غنی ایرانی است.

وی از دوبله برخی فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی ایرانی به زبان اسپانیولی در آینده نزدیک خبر داد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: خوشبختانه هم اکنون تمایل زیادی در این کشورها برای دوبله فیلم ها و سریال های ایرانی به زبان اسپانیایی برای پخش در شبکه هیسپان تی وی وجود دارد که امیدواریم هر چه سریعتر مقدمات آن فراهم شود.

حسینی تاکید کرد: ما ترجیح می دهیم دوبله این محصولات هنری ایران به همراه محصولات فرهنگی مانند کتاب ها توسط افراد بومی و محلی منطقه آمریکای لاتین انجام شود تا به این وسیله با توجه به علاقه و روحیه مردم آن مناطق و کشورها این محصولات ارایه شوند.

نایب رییس شورای عالی سینما در ادامه در پاسخ به سوالی هدف از راه اندازی سازمان سینمایی را ارتقای جایگاه معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد تا از این طریق اهتمام و توجه بیشتری به این سازمان از جوانب مختلف صورت گیرد.

به گفته حسینی اصل کار این سازمان از سوی خود اصناف سینمایی صورت می گیرد و این سازمان می تواند حلقه گستره ای برای ارتباطات و مدیریت های میان این وزارتخانه با صنوف مختلف سینمایی باشد.

وی تاکید کرد: ما با اصل فعالیت های صنفی در همه حوزه های فرهنگی و هنری موافق هستیم و لذا باید این فعالیت ها در مبانی قانونی و ضوابط صورت گیرد.

شماری از فرهیختگان، هنرمندان، خبرنگاران و دانشگاهیان کشورهای حوزه آمریکای لاتین روز یکشنبه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و گفت و گو کردند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید