نمایش جزییات خبر
۲۲ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۵۴

وزیر ارشاد : امام خمینی (ره) منادی' وحدت ' در جهان اسلام ،در جربان بیداری اسلامی نمود عینی دارد

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با بیان اینکه معمار کبیر انقلاب اسلامی، منادی' وحدت ' در جهان اسلام بود ،گفت: خوشبختانه اکنون این موضوع پراهمیت در جربان بیداری اسلامی بخوبی نمود عینی دارد .
وزیر ارشاد : امام خمینی (ره) منادی' وحدت ' در جهان اسلام ،در جربان بیداری اسلامی نمود عینی دارد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی " شامگاه جمعه در آیین اختتامیه بیست و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با بیان این مطلب  ضمن اشاره به بیداری اسلامی و سقوط چهار دیکتاتور و طاغوت اظهار داشت : حکام وابسته به غرب هرگز خواهان این نیستند که امت اسلامی منسجم و یکدل باشند و در برابر غرب و صهیونیسم بایستند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شرایط در دنیا به نفع مسلمانان در حال رقم خوردن است، معمار کبیر انقلاب اسلامی را منادی وحدت قلمداد کرد و افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی بحث وحدت به عنوان شعار محوری از سوی امام خمینی ( ره ) مطرح شد .ضمن اینکه در قانون اساسی نیز بر این موضوع تاکید شد که این نشان از عزم و جدیت نظام ما به فاکتور مهم وحدت است.

عضو کابینه دولت دهم ادامه داد : در سند چشم‌انداز 20 ساله‌ نظام که ترسیم‌ کننده مسیر کلی پیشرفت و سازندگی کشور است، یکی از ویژگی‌های آن، تاثیرگذاری بر انسجام اسلامی و منطقه‌ای بر اساس تعالیم اسلامی می باشد .

حسینی اظهار داشت : انسجام میان مسلمانان بسیار مهم بوده و این موضوع پراهمیت از جمله ماموریت‌هایی است که بر عهده‌ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: یکی از افتخارات ما این بود که امام (ره) ثابت کرد دین مایه‌ عزت، عظمت و سرافرازی یک ملت است و امروز مقام معظم رهبری ثابت کردند که با مبانی می‌توان بر همه‌ چالش‌ها غلبه کرد و به دستاوردهای بزرگی رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه امام (ره) روحیه‌ شجاعت و مقاومت را در ملت‌ها زنده کردند، یادآور شد: امروز به برکت تاثیرگذاری اندیشه ایشان شاهد این روحیه در کشورهای اسلامی هستیم ، بطوریکه مسلمانان هر چه شهید می‌دهند، روحیه آنها مستحکم‌تر می‌شود.

حسینی با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه گفت : مسلمانان می خواهند به جای حقارت ، سربلند باشند و ما امیدواریم این بیداری اسلامی سبب وحدت امت اسلامی شود.

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی در خاتمه اظهار داشت : خوشبختانه تجربه گرانسنگ جمهوری اسلامی ایران در 32 سال گذشته

باعث شد تا مسلمانان روحیه انسجام و شهامت خود را مضاعف کنند و در برابر طاغوت بایستند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید