نمایش جزییات خبر
۲۲ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۲۶

وزیر ارشاد تصریح کرد: ملت های مسلمان و آزادیخواهان جهان نگاهشان به ایران اسلامی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امروز ملت های مسلمان و مردم آزادیخواه در سراسر جهان انقلاب اسلامی را الگوی خود قرار داده و نگاهشان به ایران اسلامی است.
وزیر ارشاد تصریح کرد: ملت های مسلمان و آزادیخواهان جهان نگاهشان به ایران اسلامی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،'سید محمد حسینی' عصر جمعه در کنگره 'مسجد، کانون بصیرت و بیداری اسلامی' در مدرسه دارالشفاء قم با بیان این مطلب افزود: امروز جهانیان با نظام مقدس جمهوری اسلامی هرچه بیشتر آشنا شده و مسلمانان در همه زمینه ها، ایران را تحسین کرده و به عنوان الگوی خود برگزیده اند.

وی با بیان اینکه امروز باید تجربیات ارزشمند انقلاب اسلامی را در اختیار ملت های مسلمان قرار دهیم خاطرنشان کرد: اصل و اساس حرکت مردم در انقلاب های منطقه، اسلام و آموزه های دینی بوده و حرکتی فراتر از آن است که در واژه بهار عربی گنجانده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بحمدالله پس از خیزش موج بیداری اسلامی، محدودیت ها و فضای اختناق حاکم بر کشورهای منطقه از میان رفته و این فرصت ارزشمندی است که مبلغان پرورش یافته در حوزه های علمیه و جامعه المصطفی، فرهنگ اصیل اسلامی را هرچه بیشتر برای جهانیان تبیین کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود، ایجاد کانون های فرهنگی هنری مساجد را از جمله تجربیات ارزشمند انقلاب عنوان کرد و افزود: کانون های مساجد با ارایه برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی، تاثیرات شگرفی در رفع معضلات از میان نسل جوان و نوجوان ایفا می کنند.

حسینی با بیان اینکه امروز جوانان با ایمان کشورمان با عزم و اراده راسخ در عرصه حفظ و حراست از کیان نظام اسلامی حضوری پرشور دارند اظهار داشت: شخصیت ها و بزرگان دین که در عصر خود از پیشقراولان بیداری و حرکت های انقلابی بوده اند، باید برای جوانان الگوسازی شوند.

عضو کابینه دولت دهم  در پایان از شخصیت علمی و انقلابی آیت الله نوری همدانی که با روشنگری های خود در جریان فتنه ، نقش موثری برای بصیرت افزایی و آگاهی دادن به جامعه ایفا نمود، قدردانی کرد.

کنگره 'مسجد، کانون بصیرت و بیداری اسلامی' با حضور آیت الله 'حسین نوری همدانی' از مراجع تقلید، دکتر 'سید محمد حسینی' وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان کانون های مساجد و طلاب و فضلای حوزه های علمیه برگزار شد و طی آن از صاحبان مقالات برگزیده با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید