نمایش جزییات خبر
۱۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۹:۳۷

با حضور رئیس جمهوری و وزیر ارشاد ؛آیین معرفی برگزیدگان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران آغاز شد

آیین معرفی برگزیدگان بیست و نهمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و نوزدهمین دوره جایزه جهانی کتاب ایران لحظاتی پیش با حضور دکتر 'محمود احمدی نژاد' رییس جمهوری و " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت آغاز شد.
با حضور رئیس جمهوری و وزیر ارشاد ؛آیین معرفی برگزیدگان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران آغاز شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ،در این مراسم علاوه بر رییس جمهور،  و سیدمحمد حسینی' وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، 'غلامعلی حدادعادل' رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به همراه شماری سفرای برخی کشورها و جمع کثیری از اهالی فرهنگ و هنر و نویسندگان و سوولان و فعالان حوزه کتاب و نشر نیز حضور دارند.

جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران همه ساله در ایام دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود؛ در این دوره 25 هزار و 742 عنوان کتاب به دبیرخانه این جایزه ارسال شده است که در نهایت 73 نفر جوایز خود را از رییس جمهوری دریافت می کنند.

کار ارزیابی آثار را هزار و 232 داور از استادان دانشگاه و کارشناسان حوزه کتاب بر عهده داشتند که از میان آثار ارسالی به دبیرخانه حشنواره در نهایت 308 اثر به مرحله پایانی راه یافت که در نهایت 19 برگزیده و 54 نفر به عنوان شایسته تقدیر شناخته شدند.

کسانی که بالای 90 امتیاز را در داوری کسب کرده باشند در این آیین 50 سکه طلا به همراه لوح تقدیر با امضای ریاست جمهوری دریافت می کنند و شایستگان تقدیر نیز که امتیازی مابین 80 تا 90 را کسب کرده باشند 12 سکه و لوح تقدیر با امضای سید محمد حسینی وزیر ارشاد را دریافت خواهند کرد.

در نوزدهمین دوره جایزه جهانی کتاب سال نیز دو هزار و 500 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که در نهایت وسواس و دقت داوری شده اند که جوایز 15 تن از آنان که در این آیین حضور دارند اهدا و بقیه جوایز از طریق رایزنی فرهنگی به مولفان این کتاب ها اهدا می شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید