نمایش جزییات خبر
۱۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۹:۴۶

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛سازمان سینمایی رسما آغاز بکار کرد

سازمان امور سینمایی همزمان با هفتمین روز از ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی ،با حضور "سید محمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رسما آغاز به کار کرد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛سازمان سینمایی رسما آغاز بکار کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،در مراسم آغاز به کار سازمان امور سینمایی که همزمان با 'برگزاری سی امین جشنواره سینمای انقلاب ' در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد علاوه بر وزیر ارشاد، جمعی از مسئولان و مدیران فرهنگی، اصحاب فرهنگ و هنر، سینماگران، فرهیختگان و هنرمندان کشور نیز حضور دارند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش تر اعلام کرده بود با راه اندازی این سازمان، توسعه و ارتقاء جایگاه برای هنر فراگیر سینما فراهم می شود.
عضو کابینه دولت دهم تاکید کرد: این امر نشان از اهتمام دولت به هنر هفتم دارد.
حسینی با اشاره به افزایش اعتبارات در حوزه سینما نیز گفت: بطور قطع برای رفع آسیب های موجود در سینما تلاش خود را به کار خواهیم بست تا جایگاه درخشان سینمای ایران را آنچنان که طی سال های اخیر سیر صعودی داشته به جایگاهی در شان عظمت جمهوری اسلامی و ملت آن برسانیم.
طرح تشکیل سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری کشور 13 تیر سال جاری بنا به پیشنهاد مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور، به تصویب شورای عالی اداری رسید و بر اساس این مصوبه، معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پژوهشکده هنر و رسانه موسسه پژوهشکده هنر و رسانه، موسسه پژوهشی فرهنگ، هنر و ارتباطات با کلیه امکانات، منابع،‌ تجهیزات، ‌اعتبارات، ‌تعهدات و نیروی انسانی در یکدیگر ادغام و عنوان آن به سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری کشور تغییر می یابد.
سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری کشور بمنظور استفاده مناسب از ظرفیت‌های حوزه سینمایی کشور و رفع موانع و مشکلات مربوط به تولید و عرضه آثار سینمایی تشکیل خواهد شد.
بر اساس مصوبه شورای عالی اداری، سازمان مذکور زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خواهد کرد و ردیف بودجه آن به صورت مستقل در لایحه بودجه سنواتی کل کشور پیش بینی شده است.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید