نمایش جزییات خبر
۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ۱۶:۴۱

وزیر ارشاد تاکیدکرد: سینمای ایران فراسوی مرزهای جغرافیایی قرار گرفته است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اکنون سینمای ایران فراسوی مرزهای جغرافیایی قرار گرفته و فعالیت می کند،از آمادگی و همکاری جمهوری اسلامی برای ساخت آثار هنری سینمایی در زمینه های مقاومت و بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی و سوژه های مشابه خبر داد.
وزیر ارشاد تاکیدکرد: سینمای ایران فراسوی مرزهای جغرافیایی قرار گرفته است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،" سید محمد حسینی " با بیان این مطلب در " همایش بیداری اسلامی و سینما که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام فرخنده و مبارک دهه فجر، هفته وحدت، ولادت پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: انقلاب اسلامی تجربه بسیار ارزشمند و گرانبهایی دارد که کشورهای اسلامی به بهترین وجه از آن استفاده کرده‌اند.
وی گفت: نظام سلطه شیوه‌های خودش را برای آنکه انقلاب اسلامی ایران به نتیجه نرسد در گذشته به کار گرفته بود همان شیوه‌ها را نیز امروز در کشورهای اسلامی مصر، تونس، لیبی و بحرین به کار برده اند تا دست نشاندگان و عوامل جاعل آنها همواره بر مسند قدرت باقی بمانند.
حسینی ادامه داد: نظام سلطه با تمام توان خود در جهت ماندگاری عواملش بر قدرت در کشورهای اسلامی تلاش کرد همان‌طور که آن‌ها در ایران هم تا آخرین روز رژیم ستم شاهی را حمایت می‌کردند اما با بیداری اسلامی و آگاهی مردم و درایت امام خمینی(ره) باعث پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شد.
عضو کابینه دولت دهم خاطرنشان کرد: البته آن‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز برای تحریف آن با استفاده از شیوه ها و حربه های مختلف تلاش‌های فراوانی انجام دادند.
وی اضافه کرد: به عنوان مثال سفارت آمریکا و برخی کشورهای غربی به مرکز ساماندهی ضد انقلاب و مخالفان تبدیل شده بود تا افرادی بر ایران حاکم شوند که در مسیر اهدافشان عمل کنند. لذا آن‌ها هم اکنون نیز همین شیوه ها را در کشورهای اسلامی بکار گرفته اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با یادآوری شرایط حال حاضر بیداری در کشورهای اسلامی اظهار داشت: در ایران نظام سلطه اختلاف افکنی،کودتا و تحریک‌های بسیاری انجام داد اما با این حال پایداری و بیداری مردم باعث شد که بعد از 33 سال همانطور که رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه روز گذشته فرمودند:" انقلاب بر همه چالش‌ها غلبه کرده است".
حسینی افزود: نظام جمهوری اسلامی دستاوردهای بسیار زیادی در تمامی زمینه ها و عرصه‌های مختلف فناوری و علمی و... داشته و دارد.
 نایب رئیس شورای عالی سینما تاکید کرد: ما این آمادگی را داریم که هیات‌های مختلفی به ایران سفر کنند و از نزدیک با دستاوردهای انقلاب اسلامی و نقش اقشار مختلف و همچنین نقش سینمای ایران که روز به روز در تببین آرمان های انقلاب فعالیت می‌کند و در حال پیشرفت های عظیمی است، آشنا و تجربیات هنرمندان ایرانی بهره مند شوند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام آمادگی ایران برای همکاری‌های مشترک هنری و سینمایی با کشورهای اسلامی ،گفت : سینمای ما اکنون فراتر از مرزهای جغرافیایی ایران در حال فعالیت است. 
وی ادامه داد: در واقع سوژه‌ها و شخصیت‌های بسیار زیادی بین کشورهای اسلامی مانند شخصیت سید جمال الدین اسدآبادی وجود دارد که ما برای ساخت آثار هنری مانند فیلم و تئاتر آماده همکاری هستیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه طی یک سال گذشته رفت و آمدهای بسیار خوبی بین هنرمندان کشورهای مسلمان انجام شده است،ابراز امیدواری کرد که چنین نشست‌های نیز باعث همگرایی،همدلی و تشکیل امت واحده گردد.
حسینی در خاتمه با تاکید بر اینکه ما قادر هستیم از رسانه، ‌سینما و تئاتر در مقابله آمریکا و رژیم صهیونیستی استفاده کنیم،تصریح کرد که ملت‌های مسلمان باید امت واحده در برابر آمریکا ،غربیها و رژیم صهیونیستی تشکیل دهند و در این زمینه نقش استفاده از ابزار های هنری ،رسانه ها ، سینما و تئاتر بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
کسانی که داعیه مردمی بودن دارند بدانند که اکنون مردم علیه نظام سلطه قیام کرده‌اند و اعتقادشان مبانی دینی و اسلام است و جا دارد هنرمندان هم در این زمینه برای تقویت اعتقادات گام بردارند.
 آئین افتتاحیه همایش بیداری اسلامی و سینما با حضور " علی لاریجانی " رئیس مجلس شورای اسلامی ،" سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از میهمانان خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید