نمایش جزییات خبر
۱۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹

وزیر ارشاد در قم : دشمنان در جبهه های جنگ نرم نسل جوان و نوجوان را هدف گرفته اند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دشمنان در جبهه های جنگ نرم، نسل جوان و نوجوان ایران اسلامی را هدف گرفته اند، اما جوانان غیور کشورمان باید با روحیه جهادی در این عرصه حضور جدی داشته باشند.
وزیر ارشاد در قم : دشمنان در جبهه های جنگ نرم نسل جوان و نوجوان را هدف گرفته اند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'سید محمد حسینی'  در مراسم اختتامیه پنجمین دوره طرح ملی وبلاگ نویسی بوی سیب در قم با بیان این مطلب افزود: امروزه غربی ها سرمایه گذاریهای کلان در عرصه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی انجام داده و با استفاده از فناوری های نوین، هجمه گسترده فکری و فرهنگی را علیه کشورمان به راه انداخته اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور بر ضرورت فعالیت های چشمگیر در فضای سایبری با استفاده از همه امکانات و تجهیزات تاکید کرد و گفت: همه مردم و مسوولان باید برای مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان و ترویج مبانی اسلامی و انقلابی در سطح ملی و بین المللی، از همه ظرفیت ها در ابعاد مختلف بهره مند شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز جوانان مومن و با استعداد کشورمان باید با فراگیری علوم و تکنولوژی های نوین و با احاطه اطلاعاتی نسبت به مسایل روز دنیا، محتوای غنی معنوی و معرفتی را در فضای سایبری گسترش دهند و در یک حرکت گسترده، جهانیان را از فرهنگ اصیل اسلامی سیراب کنند.

حسینی با بیان اینکه جوانان باید با آشنایی با زبان های روز دنیا تاثیرگذاری در سطح بین المللی را نیز مدنظر قرار دهند اظهار داشت: در زمانی که مستکبران غربی بحث اسلام ستیزی و ایران هراسی را دنبال می کنند، باید مبانی حق خود را در فضای گسترده اینترنت ارایه دهیم.

عضو کابینه دولت دهم همچنین عطش مردم برای معنویت را زمینه سوء استفاده برخی و رشد عرفان های کاذب در جامعه دانست و گفت: امروزه دیگر تبلیغ آموزه های دین به یک زمان و مکان محدود خلاصه نمی شود و این مجال و فرصت بوجود آمده است که با استفاده از ابزار روز، معنویت حقیقی برخاسته از قرآن و مکتب اهل بیت(ع)را به جهانیان نشان دهیم.

پنجمین دوره طرح ملی وبلاگ نویسی بوی سیب در آذر و دی ماه سال جاری برگزار شده بود و مجموعا بیش از 4 هزار اثر در بخش های مختلف به دبیرخانه ارسال شده بود که پس از داوری 30 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید