نمایش جزییات خبر
۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ۲۰:۵۵

با حضور وزیر ارشاد،دستگاه تبدیل لوح فشرده به میکروفیلم کتابخانه آیت الله مرعشی قم رونمایی شد

سیستم و دستگاه تبدل لوح فشرده به میکروفیلم کتابخانه مرحوم آیت الله مرعشی نجفی با حضور " سید محمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
با حضور وزیر ارشاد،دستگاه تبدیل لوح فشرده به میکروفیلم کتابخانه آیت الله مرعشی قم رونمایی شد

یه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،" سید محمد حسینی "در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین 'سید محمود مرعشی' تولیت این کتابخانه برگزار شدد با اشاره به جایگاه ارزشمند این کتابخانه در سطح ملی و بین المللی، مجموعه امکانات و تجهیزات برای تبدیل آثار و نسخ خطی به میکروفیلم و لوح های فشرده در این کتابخانه را از کاملترین مجموعه ها در سطح کشور عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مرعشی نجفی نیز در این مراسم  ضمن قدردانی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کتابخانه، راه اندازی دستگاه تبدیل لوح فشرده به میکروفیلم را برای نگهداری هرچه بهتر نسخ خطی و مکتوبات ارزشمند این کتابخانه، مهم و موثر دانست.

در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کرد و از نزدیک با توضیحات ارائه شده در جریان اسناد و نسخ خطی موجود در این گنجینه عظیم و بی نظیر قرار گرفت.

کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی سومین کتابخانه بزرگ ایران پس از کتابخانه آستان قدس رضوی و کتابخانه مجلس شورای اسلامی است.

این کتابخانه هم اکنون بیش از 250 هزار جلد کتاب چاپی و 25 هزار جلد کتاب خطی دارد.

وزیر ارشاد عصر پنج شنبه برای شرکت در چند برنامه فرهنگی و هنری وارد استان قم  شد. سخنرانی و شرکت در مراسم تقدیر از طرح ملی وبلاگ نویسان عاشورایی ازجمله برنامه های حسینی در سفر به قم است. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید