نمایش جزییات خبر
۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸

وزیر ارشاد: صنعت سینما و هنر لایه ظاهری هالیوود است

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: هالیوود با نقاب زیبایی که بر چهره دارد مدعی هنر و صنعت سینما است اما در پشت این لایه آشکار واقعیت های دیگری نهفته است.
وزیر ارشاد: صنعت سینما و هنر لایه ظاهری هالیوود است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'سیدمحمد حسینی' در آیین افتتاحیه دومین کنفرانس بین المللی هالیوودیسم و سینما افزود: هالیوود با جاذبه های ظاهری که ایجاد می‌کند مدعی فراهم آوردن فرصت هایی برای تفریح ، تفنن و سرگرمی مردم دنیا است، ‌اما مطمئنا در پشت این چهره زیبا که ادعای انسان دوستی ، صلح ، حقوق بشر وعدالت دارد واقعیتی برگرفته از تفکر نظام سرمایه داری نهفته است.

وی اظهار داشت: ‌غربی ها اغلب قبل از حمله نظامی به کشورهای مختلف، نیروهایی را برای شناسایی واقعیت ها و نقاط ضعف این کشورها اعزام می‌کند.

حسینی به سابقه طولانی انگلیس برای شناسایی نقاط ضعف در کشور ایران اشاره کرد و گفت: انگلیسی ها در گذشته با فرقه سازی و شیوه‌های گوناگون سعی داشتند مردم ایران را سرگرم کنند.

عضو کابینه دولت دهم تاکید کرد متاسفانه در شرایطی که باید یک جبهه واحد در کشورهای مختلف علیه صهیونیسم و امپریالیسم ایجاد شود،اذهان مردم برخی کشورهای منطقه متوجه اختلافات درونی شده است.

 حسینی با یادآوری روش هایی که از دیرباز برای تسلط استثمارگران بر ملتها مرسوم بوده است، خاطرنشان کرد: همانگونه که در قرآن کریم نیز اشاره شده است، فرعون و فرعونیان برای سلطه بر مردم از شیوه های گوناگونی همچون تطمیع، تحقیر، تهدید و ترساندن آنها استفاده می کردند و اکنون نیز طرح سیاست اسلام هراسی و ادعاهای مربوط به برنماه های هسته ای ایران از سوی غربی ها در همین راستا مطرح می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت شناخت بیشتر هنرمندان و فرهنگوران ایرانی و کشورهای اسلامی از دنیای غرب تاکید کرد و گفت: هرچه اشراف اطلاعاتی ما نسبت به ضعف های دشمن بیشتر باشد در برنامه ریزی های خود موفق تر خواهیم بود.

حسینی، فلسفه تشکیل کنفرانس بین المللی 'هالیوودیسم و سینما' را شناخت هرچه بیشتر و بهتر ماهیت نظام سرمایه داری و شناسایی روش ها و شیوه های عملی آنها برشمرد و ابراز امیدواری کرد برگزاری این کنفرانس، قدم مثبتی برای تقویت انسجام میان آزادی خواهان و عدالت طلبان جهان علیه استکبار باشد.

دومین کنفرانس بین المللی 'هالیوودیسم و سینما' از امروز، 13 بهمن ماه با حضور دکتر 'محمود احمدی نژاد' رییس جمهوری ،"ید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نویسندگان، سینماگران، منتقدان هنری داخلی و خارجی در محل نهاد ریاست جمهوری آغاز به کار کرد.

این همایش به مدت سه روز در حاشیه سی‌امین جشنواره فیلم فجر در مرکز پژوهش‌های فرهنگی وزارت امور خارجه -سازمان مجامع ایرانیان برگزار می شود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید